Reklama

Reklama

Kontrole graniczne na czesko-austriackiej granicy

Od wczesnego rana trwają kontrole na czesko-austriackiej granicy. Czeska policja rozpoczęła ćwiczenia, które mają przygotować ją przed wiosenną falą imigracyjną.

Policjanci pojawili się na przejściach granicznych w Dolnym Dworzyszczu i Mikulowie, a także na zielonej granicy. Jak poinformowali policyjni dowódcy, celem ćwiczeń jest przeprowadzenie symulacji nadejścia większej liczby imigrantów, a także stworzenia punktów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze ćwiczą też ochronę zielonej granicy w sytuacji kryzysowej. Chodzi o zabezpieczenie terytorium Czech do czasu przybycia na miejsce jednostek wojskowych.

W manewrach biorą udział funkcjonariusze z krajów południowo-czeskiego oraz południowo-morawskiego.

Reklama

Podobne ćwiczenia odbyły się już we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy brało w nich udział wojsko. W ocenie ministerstwa spraw wewnętrznych, ubiegłoroczne ćwiczenia pokazały, że Czechy są przygotowane na ewentualną falę imigracyjną.

Resort przyznał jednak, że w czasie ostatnich manewrów nie udało się osiągnąć idealnego czasu reakcji wojska, które według założeń obronnych powinno w pełni zabezpieczyć granicę państwa w czasie nie dłuższym niż pięć godzin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy