Reklama

Reklama

Kolejne zatrzymania ws. śmierci 71 imigrantów

Na Węgrzech zatrzymano kolejną, piątą już, osobę w związku ze śmiercią 71 imigrantów. Zatrzymany to obywatel Bułgarii. Mężczyzna jest podejrzany o handel ludźmi.

Przed trzema dniami przy autostradzie w Austrii znaleziono ciężarówkę z ciałami 71 osób. Byli to najprawdopodobniej uciekinierzy z Syrii: 59 mężczyzn, osiem kobiet i czworo dzieci.

Węgierska policja zatrzymała w tej sprawie trzech Bułgarów i Afgańczyka. Wczoraj zostali oni tymczasowo aresztowani na miesiąc pod zarzutem handlu ludźmi.

Według węgierskiej policji podejrzani są członkami bułgarsko-węgierskiego gangu przemycającego imigrantów.

Z kolei austriaccy funkcjonariusze podejrzewają, że ciężarówka należała do jednego z zatrzymanych, a dwóch mężczyzn na zmianę prowadziło pojazd.

Austriacki prokurator generalny zapowiedział, że będzie się domagał ekstradycji trzech Bułgarów i Afgańczyka.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy