Reklama

Reklama

"Kolęda syryjskich i polskich rodzin". Polacy pomagają uchodźcom

190 tysięcy Polaków obejrzało w internecie "Kolędę syryjskich i polskich rodzin" - utwór ze słowami o losie rodzin uchodźczych. Poprzez media kolęda - śpiewana na melodię "Jezus Malusieńki" - dotarła do 15 milionów odbiorców, szacuje Caritas Polska.

Rzecznik Caritas Paweł Kęska powiedział, że w okresie świąt Bożego Narodzenia utwór dla wielu ludzi stał się dowodem solidarności z potrzebującymi pomocy uchodźcami.

W wielu domach przy tradycyjnym pustym nakryciu pojawiły się kartki z imionami ludzi, których objęto pomocą. Kolęda o losie uchodźców była śpiewna także na pasterkach i w kościołach podczas świąt.
 

Polacy pomagają poszkodowanym w syryjskim konflikcie

Kolęda nawiązuje do programu "Rodzina Rodzinie", w którym wielu Polaków pomaga rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim. Jak zaznaczył Paweł Kęska, ważne jest budowanie w Polsce świadomości na temat sytuacji ludzi pokrzywdzonych przez wojnę.

Reklama

"Żebyśmy mogli kiedyś powiedzieć sobie, że wiedzieliśmy, że byliśmy wrażliwi, reagowaliśmy. I Polacy pomagają chętnie" - dodał Kęska.

"Rodzina Rodzinie"

W programie "Rodzina Rodzinie" Caritas proponuje objęcie półroczną, regularną pomocą rodziny w Syrii albo uchodźców syryjskich w Libanie. Pomoc ma trafiać również do najuboższych Libańczyków,  którzy ucierpieli z powodu kryzysu uchodźczego.

Do tej pory wsparciem objęto ponad 1100 rodzin. W program zaangażowało się ponad 3 tysiące darczyńców indywidualnych, 100 parafii, ośmiu biskupów oraz kilkadziesiąt organizacji i instytucji kościelnych.

Informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje