Reklama

Reklama

Imigrant chwalił Państwo Islamskie, wydalili go z Włoch

​Imigrant z Tunezji został wydalony z Włoch za to, że mówił w telewizji: "Państwo Islamskie dobrze robi, zabijając ludzi z krajów Zachodu, które bombardują Syrię". "Będziemy dalej tak robić" - dodał. Zastosowano wobec niego przepisy w sprawie bezpieczeństwa.

Poza tym młody Tunezyjczyk, który mieszkał na Sycylii, wypowiadając się w sondzie ulicznej, wyemitowanej przez ogólnokrajową włoską stację La7, oświadczył: "8 grudnia w Rzymie coś się wydarzy, przeczytałem o tym na Facebooku".

Media zauważają, że jego słowa, odnoszące się między innymi do inauguracji Roku Świętego przez papieża Franciszka, zostały uznane przez władze miasta Katania za podstawę do wydalenia go do kraju pochodzenia z powodu zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Taką możliwość przewiduje pakiet ustaw dotyczących bezpieczeństwa kraju, przyjęty w 2005 roku i zaostrzony w ostatnim czasie z powodu zagrożeń ze strony terrorystów. Zgodnie z tymi przepisami w szczególnie poważnych przypadkach prawo wydalenia przysługuje prefektowi, czyli szefowi władz administracyjnych prowincji.

Reklama

Prasa zauważa, że biorąc pod uwagę to, jak skrupulatnie prowadzone są wszelkie kontrole w całych Włoszech i z jaką surowością podchodzi się do budzących podejrzenia zachowań, podobnych przypadków może być więcej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy