Reklama

Reklama

Imigrancki szlak do Niemiec przez Ukrainę i Polskę?

​Reporter niemieckiego tygodnika "Die Zeit" twierdzi, że wśród syryjskich uchodźców na greckiej wyspie Kos pojawiła się mapka z nowym szlakiem podróży do Niemiec.

Po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę. Malte Henk opublikował zdjęcie mapki na swoim profilu w serwisie Twitter z podpisem "Czy Polska będzie nowymi Węgrami?". Zastrzegł, że mapka "została mu pokazana przez grupę syryjskich uchodźców na Kos" i nie może ręczyć za jej autentyczność.
Obecny szlak, na który organizatorzy przerzutu imigrantów z Turcji do Europy kierują ludzi, prowadzi przez Grecję, Macedonię, Serbię i dalej na północ już przez kraje unijne. Węgry w lipcu zaczęły uszczelniać swoją południową granicę. Podobnie czyni Bułgaria z granicą z Turcją.

Reklama

Z kolei Grecja ma zacząć skuteczniej walczyć z przerzutem ludzi na swoje wyspy, choć ta ostatnia kwestia może być trudna w związku z nową taktyką przemytników. Ci, poruszając się na pontonach, po wejściu w zasięg działania greckiej straży przybrzeżnej, przedziurawiają swoje łodzie, zmuszając Greków do prowadzenia akcji ratunkowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy