Reklama

Reklama

Imigranci z obozowiska w Calais wdzierają się do domów. Szukają żywności i pieniędzy?

Uzbrojone w łomy i noże grupy imigrantów z wielkiego obozowiska "Nowa Dżungla" w Calais zaczynają atakować domy tamtejszych mieszkańców - alarmują lokalne władze. Uchodźcy próbują wdzierać się do wnętrza budynków. Niszczą również zaparkowane na ulicach samochody.

Mer miejscowości Marck w pobliżu Calais żąda sprowadzenia tam, na stałe, szturmowych oddziałów policji oraz zlikwidowania miejscowego parkingu dla ciężarówek, w których imigranci próbują się ukrywać. Już po raz drugi bowiem, wracające z parkingu grupy agresywnych uchodźców - uzbrojone  w łomy, metalowe pręty i noże - próbowały wedrzeć się do domów mieszkańców. Ludzie "barykadowali się" w środku, zamykając okiennice. Napastnicy wykrzykiwali też pogróżki pod ich adresem. Wezwani na miejsce policjanci rozpędzili napastników. Nikt nie został jednak aresztowany.

Reklama

Oburzeni mieszkańcy alarmują, że migranci są bezkarni, a wiec ataki mogą się powtórzyć. Funkcjonariusze przypuszczają, że uchodźcy próbują wchodzić do domów w poszukiwaniu żywności i pieniędzy. Kiedy wracają z parkingu dla ciężarówek, są często zdenerwowani faktem, że nie udało im się ukryć w tirach, żeby nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Wcześniej grupie uchodźców udało się wtargnąć na teren przedszkola w Marck. Żeby zapobiec tego typu wydarzeniom, wokół placówki, gdzie przebywają dzieci i w rejonie pobliskich szkół zostało wzniesione nowe ogrodzenia warte milion euro.

Policjanci podkreślają, że podobne problemy istnieją również na obrzeżach samego Calais oraz w innych okolicznych miejscowościach.

Reklama

Reklama

Reklama