Reklama

Reklama

Grecja: Wypadek samochodu przewożącego migrantów. Zginęło siedem osób

Siedmiu mężczyzn zginęło, a pięciu zostało rannych w wypadku przewożącego migrantów samochodu, do którego doszło w środę (5 sierpnia) przed pierwszą nad ranem czasu lokalnego w okolicach położonego na północnym wschodzie Grecji miasta Aleksandrupoli - poinformowała policja.

Jadący autostradą samochód wjechał na teren, na którym prowadzone były roboty drogowe, i uderzył w cementową bazę, na której mają zostać zainstalowane bramki poboru opłat - opisuje zdarzenie policja. Według niej pojazd przewoził migrantów, którzy najprawdopodobniej niedawno dostali się do Grecji.

Reklama

Władze przekazały, że w wypadku zginęło siedem osób, pięć zostało rannych, z czego dwie ciężko. Wszyscy poszkodowani to mężczyźni, nie poinformowano o ich narodowości.

Tysiące migrantów zmierza do Grecji z sąsiedniej Turcji, licząc na to, że uda im się dostać do bogatych krajów północnej Europy - przypomina agencja AP. Większość z nich próbuje przedostać się na położone na Morzu Egejskim blisko tureckiego wybrzeża greckie wyspy, ale część przekracza granice lądową między tymi państwami.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje