Reklama

Reklama

Grecja: Rząd zaprzecza informacjom ws. przewozu imigrantów na Kretę

​Grecki rząd zaprzecza doniesieniom o przewozie imigrantów z Niemiec na Kretę. Wcześniej taką informację podali dziennikarze z Krety. Utrzymują też, że ponad trzy tysiące uchodźców ma trafić na wyspę w grudniu w ramach umowy Dublin III.

Grecki minister do spraw migracji oświadczył, że informacje o przewozie imigrantów z Niemiec na Kretę są nieprawdziwe i mają na celu stworzenie problemów w stosunkach między Grecją a Unią Europejską. Janis Muzalas nie sprecyzował jednak, którzy migranci zostaną umieszczeni w czterech ośrodkach, jakie powstaną na Krecie pod koniec sezonu turystycznego. 

Podkreślił jednocześnie, że unijno-tureckie porozumienie o zatrzymaniu napływu migrantów do Europy jest nadal przestrzegane przez Ankarę i na razie nie można mówić o zwiększonej liczbie uchodźców, jaka dociera na greckie wyspy.

Reklama

Tymczasem w ciągu ostatnich 48 godzin na Lesbos, Chios i Samos dotarło ponad 185 uchodźców, mimo silnego wiatru, który dziś rano dochodził do 9 stopni w skali Beauforta. Tym samym liczba migrantów na tych wyspach przekroczyła osiem tysięcy i jest najwyższą od czasu zawarcia w połowie marca unijno-tureckiego porozumienia. 

W całej Grecji z powodu zamkniętych granic utknęło ponad 57 tysięcy migrantów. Zgodnie z umową Dublin III, każdy kraj Wspólnoty może odesłać do innego unijnego kraju nadmierną liczbę uchodźców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy