Reklama

Reklama

​Grecja: Przejęto jacht z 73 migrantami

Jacht z 73 migrantami i uchodźcami na pokładzie przejęła we wtorek grecka straż przybrzeżna w pobliżu wyspy Leros w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego. Zatrzymano załogę, najpewniej dwóch przemytników ludzi.

Uwagę straży przybrzeżnej zwróciła "nietypowa sytuacja" na pokładzie jednostki, która znajdowała się miedzy wyspami Leros a Lipsi. Gdy patrol zbliżył się do jachtu, straż potwierdziła, że najpewniej chodzi o jacht przemytników ludzi - przekazał rzecznik straży przybrzeżnej agencji EFE.

Według lokalnych mediów zatrzymano dwóch domniemanych przemytników - Włocha i Ukraińca.

Jacht płynął pod turecką banderą, a na pokładzie byli głównie Syryjczycy i Irakijczycy, w tym dzieci - powiedział mediom burmistrz Leros Michalis Kolias.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy