Reklama

Reklama

Grecja: Imigranci będą przyjmowani do policji

W Grecji do policji będą przyjmowani imigranci. Minister do spraw ochrony obywateli Nikos Toskas wyjaśnił, że jest to bardzo potrzebne, ponieważ greccy funkcjonariusze często nie znają ojczystych języków cudzoziemców, którzy przybyli do kraju.

Minister Nikos Toskas jako przykład podobnego funkcjonowania służb policyjnych podał brytyjski Scotland Yard. 

Reklama

Argumentował, że zmiany są potrzebne, aby łatwiej można było utrzymać porządek społeczny. Dodał, że "rzeczywistość zmieniła się i nie można myśleć kategoriami sprzed 50 lat". 

Nikos Toskas podkreślił, że trzeba szybko dostosować do tego przepisy, bo - jak określił - "śmieszne jest, że policjanci mają się kontaktować się z migrantami lub mniejszościami narodowymi bez znajomości ich języka". 

Na wyspie Lesbos, gdzie dociera najwięcej imigrantów, zarejestrowano osoby ponad stu narodowości. Polskie Radio dowiedziało się, że przy ich rejestracji pracuje ponad 50 tłumaczy, którzy znają rzadko spotykane języki, na przykład język lingala - używany w Kongo. Są wśród nich osoby, które przedostały się wraz z innymi migrantami m.in. do Włoch, a teraz są zatrudnione przez unijne służby jako tłumacze. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama