Reklama

Reklama

Grecja: Fałszywe paszporty dla dżihadystów w obozie

Fałszywe paszporty z przeznaczeniem dla dżihadystów znalazł Europol w greckich ośrodkach dla migrantów - twierdzi włoska gazeta "La Stampa". Dodaje, że podrabiane dokumenty znaleziono także w Syrii, Iraku i Austrii. Do tej pory Europol nie zaprzeczył tej informacji.

"La Stampa" twierdzi, że do wykrycia sfałszowanych dokumentów doszło podczas akcji, jaką w kilku krajach przeprowadzały unijne służby antyterrorystyczne. Podkreśla, że w Europie panuje niepokój w związku tym, że Państwo Islamskie może wykorzystywać szlak migracyjny, który wiedzie przez greckie wyspy do przemytu swoich bojowników na Stary Kontynent. Tak było w przypadku kilku dżihadystów odpowiedzialnych za ubiegłoroczne zamachy w Paryżu.

Reklama

Tymczasem w greckich ośrodkach dla migrantów rozpocznie się w najbliższych dniach kontrola, którą przeprowadzać będą unijni specjaliści od terroryzmu islamskiego. Funkcjonariusze Europolu będą szukać wśród uchodźców osób, które mogą mieć powiązania z tzw. Państwem Islamskim i ustalać, którzy z uchodźców są podatni na takie wpływy.

W ośrodkach dla migrantów w kontynentalnej Grecji, gdzie będą odbywać się kontrole przebywa około 47 tysięcy osób.

Dowiedz się więcej na temat: paszporty dla dżihadystów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje