Reklama

Reklama

Francja: Tragedia w tunelu pod Kanałem La Manche

Młody imigrant z Afryki zginął w czasie próby przedarcia się tunelem pod Kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii. Do tragedii doszło w pobliżu Calais.

Według wstępnych informacji, przekazanych przez prefekturę w Arras, nieletniego chłopaka przejechał pociąg towarowy przewożący ciężarówki między Francją a wybrzeżem brytyjskim.

Z tego samego źródła pochodzi wiadomość, iż ofiara, w wieku między piętnastym a siedemnastym rokiem życia, jest Sudańczykiem albo Erytrejczykiem. Ciało znalazł ochroniarz.

W ciągu ostatniej doby próby przedarcia się do Wielkiej Brytanii imigranci podejmowali siedemset razy. We wczesnych godzinach porannych na krótko wstrzymano ruch towarowy, gdyż grupa około sześćdziesięciu osób podeszła niebezpiecznie blisko do torów.

Reklama

Od 26 czerwca tego roku jedenastu imigrantów zginęło w tym rejonie. W pobliżu wejścia do Tunelu wzniesiono specjalne bariery i zwiększono liczbę strażników. W obozie w Calais koczuje około trzech tysięcy imigrantów, którzy chcą się przedostać na angielski brzeg.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy