Reklama

Reklama

Francja: Ewakuacja dzikiego obozu uchodźców w Paryżu

W Saint-Denis na przedmieściach Paryża policja ewakuowała nielegalne obozowisko uchodźców. W większości byli to Sudańczycy, Afgańczycy i Erytrejczycy.

Obozowisko znajdowało się kilkaset metrów od niedawno założonego przez władze Paryża centrum przyjmującego imigrantów, ale tam już zabrakło miejsc.

Policja rozmontowała namioty, w których mieszkali uchodźcy, a oni sami pakowali w tym czasie swój dobytek. Cała operacja przebiegała w spokoju.

Według prefektury w St. Denis, decyzję o ewakuacji obozowiska podjęto ze względów sanitarnych i w trosce o bezpieczeństwo. Około trzystu osób, które tam mieszkały, skierowano do trzech sal gimnastycznych, które zostały zarekwirowane przez władze organizujące tam prowizoryczne schronienie dla uchodźców.

Reklama

Chodziło o to, aby nie dopuścić do takiej sytuacji, jaka powstała na bulwarze Stalingradu. W listopadzie z tamtejszego koczowiska ewakuowano trzy tysiące osiemset osób. W ośrodku dla uchodźców można przyjąć czterystu imigrantów. Teraz władze stolicy zapowiadają jego rozbudowę o kolejnych sto pięćdziesiąt miejsc.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL