Reklama

Reklama

Czechy: Zatrzymano Polaka, który przemycał uchodźców

Czeskie służby graniczne i celne zatrzymały Polaka, który wiózł samochodem siedemnastu migrantów. To największa grupa uchodźców w tym roku, która przedostała się do Czech.

Celnicy i służby graniczne zatrzymały samochód w pobliżu miasta Lanżhot, niedaleko słowacko-czeskiego przejścia granicznego. Samochodem dostawczym kierował 39-letni Polak. Wewnątrz auta celnicy i strażnicy graniczni odkryli 17 osób. W grupie znajdowało  się pięcioro dzieci i jedno niemowlę. Wszyscy są prawdopodobnie obywatelami Iranu. 

Jak się okazało, polski kierowca posługiwał się fałszywym prawem jazdy. Po zatrzymaniu oświadczył, że kupił je w Czechach za tysiąc koron. Po konsultacji czeskich służb z polskimi okazało się też, że w Polsce miał zakaz prowadzenia samochodów. Teraz polski przemytnik przebywa w areszcie śledczym.  

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy