Reklama

Reklama

"Bild": Liczba imigrantów w Niemczech najniższa od września

Liczba imigrantów, którzy wjechali w ciągu jednego dnia przez granicę Bawarii do Niemiec, spadła w ostatnią niedzielę do najniższego poziomu od przywrócenia kontroli granicznych we wrześniu - podał niemiecki dziennik "Bild". Według policji było ich 680.

"Bild" poinformował w poniedziałek wieczorem o najnowszych danych, powołując się na rzeczniczkę policji federalnej (Bundespolizei) w stolicy Bawarii, Monachium.   

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych informowało wcześniej, że od początku roku do Niemiec wjeżdża średnio 2 tys. uchodźców dziennie. Według "Bilda" najwyższą dzienną liczbę imigrantów w tym roku odnotowano 4 stycznia - 3 380 osób.   

W zeszłym roku w okresie największego naporu liczba osób przekraczających dziennie granicę Niemiec sięgała 10 tys. W całym  roku 2015 do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów.   13 września władze niemieckie przywróciły czasowo kontrole graniczne.   

Reklama

Niemiecki rząd kierowany przez Angelę Merkel zapowiedział, że dąży do "trwałego i odczuwalnego" zmniejszenia liczby imigrantów. Merkel jest jednak przeciwna podejmowaniu przez Berlin jednostronnych decyzji na szczeblu państwowym. Szefowa niemieckiego rządu odrzuca pomysł ustalenia przez Niemcy maksymalnej kwoty uchodźców, którzy mogliby w ciągu roku wjechać do Niemiec. Jest też przeciwna zamknięciu granicy.   

W poniedziałek Merkel zapowiedziała ponownie, że jej celem jest "europejskie rozwiązanie" problemu imigrantów. Jej zdaniem kluczem do opanowania sytuacji jest porozumienie z Turcją prowadzące do uszczelnienia zewnętrznej granicy UE, budowa w Grecji i Włoszech ośrodków rejestracji imigrantów (hot spotów) oraz porozumienie co do podziału azylantów pomiędzy kraje UE. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy