Reklama

Reklama

BBC: Ze szpitala w Austrii zniknęły syryjskie rodziny

Z austriackiego szpitala zniknęło troje syryjskich dzieci oraz ich rodziny. O sprawie informuje portal BBC, powołując się na informacje przekazane przez austriacką policję.

Syryjscy pacjenci, którzy zniknęli ze szpitala, to uchodźcy znalezieni w zatrzymanym przez policję busie. Do zdarzenia doszło w piątek w przygranicznym mieście Braunau am Inn.

Poważnie odwodnione, prawie nieprzytomne dzieci zostały wówczas przewiezione do pobliskiego szpitala.

Dzieci, o których czytamy na stronach bbc.com, to dwie dziewczynki i chłopiec w wieku od 1 do 5 lat. Podróżowały przepełnionym busem wraz z innymi uchodźcami z Syrii, Afganistanu i Bangladeszu.

Austriackie władze podejrzewają, że rodziny z dziećmi mogą próbować przekroczyć granicę z Niemcami, by uniknąć deportacji na Węgry.

Reklama

Ciężarówka z ciałami 71 osób

Trzy dni temu przy autostradzie w Austrii znaleziono ciężarówkę z ciałami 71 osób. Dzisiaj na Węgrzech zatrzymano w tej sprawie kolejną, piątą już, osobę.

Zatrzymany to obywatel Bułgarii. Mężczyzna jest podejrzany o handel ludźmi.

Według węgierskiej policji podejrzani należą do bułgarsko-węgierskiego gangu przemycającego imigrantów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy