Reklama

Reklama

Albania: Zatrzymano szefów siatki przemycającej tureckich migrantów

Albańska policja zatrzymała w piątek na lotnisku w Tiranie dwóch obywateli Albanii i Turka podejrzanych o kierowanie siatką trudniącą się przemytem tureckich imigrantów do krajów Unii Europejskiej.

Podejrzani organizowali przyloty imigrantów na tirańskie lotnisko i ich dalszą podróż przez Czarnogórę i Serbię - podała policja w komunikacie.

Imigranci, których liczby nie sprecyzowano, byli następnie kierowani na północ Serbii, gdzie nielegalnie przekraczali granicę z Węgrami, czyli krajem członkowskim Unii Europejskiej i należącym do strefy Schengen.

Za transport do granicy węgierskiej przemytnicy żądali opłaty co najmniej 3,6 tys. euro za osobę. Domniemanym przemytnikom grozi do 10 lat więzienia.

W związku z falą imigrantów, głównie z krajów Bliskiego Wschodu, Węgry wybudowały metalowe ogrodzenie wzdłuż granicy z Serbią. Następnie zamknięta została granica z Chorwacją.

Reklama

Tysiące migrantów przebywających szlak bałkański, zazwyczaj zmierzających do Niemiec, obecnie do strefy Schengen dostają się przez Słowenię.

Bałkański korytarz nie prowadzi przez Albanię, ale tamtejsze władze informowały w ostatnim czasie o podjęciu kroków, aby móc w czasie zimy przyjmować migrantów, głównie syryjskich, jeśli zaczną pojawiać się w tym kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy