Reklama

Reklama

​Albania: Zatrzymano 12 Pakistańczyków, którzy dotarli z Grecji

Albańska policja zatrzymała w czwartek 12 Pakistańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli lądową granicę z Grecją, chcąc dotrzeć przez Albanię dalej na północ. To pierwsza taka operacja w Albanii od początku kryzysu uchodźczego.

Pakistańczycy przekroczyli granicę w pobliżu przejścia w Kakavije niedaleko Gjirokastry w Epirze Północnym.

Pakistańczycy potwierdzili, że zmierzali dalej na północ, by przez Czarnogórę i inne kraje dotrzeć ostatecznie do Niemiec.

W ostatnich dniach albańska policja wzmocniła kontrolę nad granicą z Grecją, spodziewając się możliwego napływu uchodźców i migrantów.

W Grecji, odkąd władze macedońskie przestały wpuszczać na swoje terytorium tych, którzy nie mają przy sobie dowodu tożsamości lub paszportu, oraz obywateli afgańskich, zablokowanych zostały tysiące ludzi.

Reklama

Rząd w Tiranie wyraził gotowość do przyjęcia uchodźców uciekających ze stref konfliktu na Bliskim Wschodzie, ale podkreślił, że terytorium albańskie może im służyć jedynie tranzytem w drodze do Unii Europejskiej.

Minister obrony Mimi Kodheli sygnalizowała kilka dni temu, że rząd bada swoje "możliwości" na wypadek przemieszczania się uchodźców przez albańskie terytorium i dodała, że w grę wchodzi jedynie tranzyt.

Do tej pory Albanię omijał tzw. szlak bałkański, którym uchodźcy i migranci przybyli do Grecji wędrowali dalej przez Macedonię, Serbię, Chorwację oraz Węgry na północ Europy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje