Reklama

Reklama

114 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

Załoga maltańskiego statku patrolowego uratowała w poniedziałek 114 migrantów na Morzu Śródziemnym. Jak pisze AFP, rozbitków udało się wciągnąć na pokład niemal w ostatniej chwili.

Akcja ratunkowa odbyła się 53 mile morskie na południe od Malty, na wodach międzynarodowych, w maltańskiej strefie poszukiwawczo-ratowniczej. Według marynarzy, który uczestniczyli w operacji, łódź z migrantami tonęła i ratunek nadszedł w ostatniej chwili.

To druga akcja ratunkowa w ostatnich dwóch tygodniach, przeprowadzona przez maltańskich marynarzy. Pod koniec lipca niedaleko tej wyspy zostało uratowanych 19 migrantów, gdy ich łódź zatonęła.

W połowie lipca Malta znalazła się w gronie pięciu krajów, obok Francji, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii, które przyjęły po 50 migrantów z 450 przybyłych w rejon Sycylii. Był to efekt ofensywy dyplomatycznej rządu Włoch, który nie chciał migrantów w swoim kraju.

Reklama

Jeszcze wcześniej, pod koniec czerwca, Malta wpuściła do portu La Valletta statek organizacji Lifeline z 233 migrantami na pokładzie, który także nie został wpuszczony do żadnego włoskiego portu i przed kilka dni stał na morzu, oczekując na decyzję maltańskiego rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy