Reklama

Reklama

Groźni przestępcy wychodzą na wolność

Ziobro: Kompletna kompromitacja premiera

Skandaliczne zaniechanie rządu, kompletna kompromitacja - tak Zbigniew Ziobro ocenia zachowanie rządu w związku z wejściem w życie ustawy regulującej status najgroźniejszych przestępców. Nowe prawo opublikowano z trzytygodniowym opóźnieniem, przez co na wolność będzie mógł wyjść Mariusz Trynkiewicz, którego skazano za zamordowanie czterech chłopców.

Ziobro ostro skrytykował Donalda Tuska.

- Premier powinien na rzęsach stawać, aby w tej sprawie zrobić wszystko, by ta ustawa weszła w życie. Tymczasem on dużo gadał i nie może powiedzieć, że to przez kryzys gospodarczy i kursy walut nie mógł tej ustawy przeforsować. Po prostu miał to w głębokim poważaniu, bo ma ochronę i jest odizolowany od Trynkiewiczów, a zwykli Polacy nie - powiedział Ziobro.

Prezes Solidarnej Polski przypomniał, że jego partia przygotowała projekt rozwiązania ustawowego, który miał uregulować tę kwestię. Jak dodał, przez ponad pół roku propozycja była przetrzymywana w Sejmie.

Reklama

Dopiero 7 stycznia, z trzytygodniowym opóźnieniem, opublikowano ustawę o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających m.in. zagrożenie życia i zdrowia.

11 lutego kończy odbywanie kary pierwszy z groźnych przestępców, Mariusz Trynkiewicz, który w latach osiemdziesiątych zamordował na tle seksualnym czterech chłopców. W 1989 roku na mocy amnestii karę śmierci zamieniono mu na 25 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Ziobro | Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL