Bochenek w "Gościu Wydarzeń" o działaniach rządu: Są pewne priorytety, na których się trzeba skupić

Rafał Bochenek komentując wtorkowe spotkanie kierownictwa partii na Nowogrodzkiej zapewniał, że "rząd pracuje i przygotowuje kolejne rozwiązania, w związku z trudnościami jakie przeżywamy przez wojnę na Ukrainie i kryzys energetyczny".

Bogdan Rymanowski przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Radia Wrocław nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, czy premier Mateusz Morawiecki poprowadzi jego partię do wyborów. Wskazywał, że najpierw należy zająć się problemem deficytu węgla.

- Są pewne priorytety, na których się trzeba skupić i to są wyzwania przed którymi rząd i wszyscy my, jako partia rządząca stoimy. Bardzo poważnie podchodzimy do tych tematów. Zawsze pan prezes Jarosław Kaczyński, jak i kierownictwo partii przygląda się temu, co dzieje się w partii, co dzieje się w rządzie i wyciąga z tego odpowiednie wnioski - mówił poseł PiS w programie "Gość Wydarzeń".

Bochenek podkreślał, że "w tym przypadku pojawia się wiele spekulacji" a dyskusja "podsycana również przez siły opozycyjne - niczemu nie służy".

Na pytanie, czy Michał Dworczyk odejdzie z rządu, Bochenek podkreślał, że będzie to decyzja kierownictwa partii i Jarosława Kaczyńskiego.

- Jeżeli pan premier Jarosław Kaczyński uzna, że jest konieczne pewne przeszeregowanie personalne w rządzie, to pewnie takie się odbędzie - dodawał poseł.
Polsat News
Najlepsze tematy