"Tarcza antyinflacyjna" w przyszłym roku? Borys w "Gościu Wydarzeń": Nie jest zakładana

Bogdan Rymanowski przypomniał, że rząd przedłużył funkcjonowanie "tarczy inflacyjnej do końca roku". W budżecie na przyszły rok (tarcza antyinflacyjna red.) nie jest zakładana, natomiast wydaje mi się, że jeżeli ceny będą na wysokim poziomie, to rząd będzie kontynuował tę politykę. Pewnie zdecyduje się na przedłużenie o kwartał lub dwa, do czasu ustabilizowania sytuacji, cen paliw ciepła, produktów żywnościowych - wymieniał Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

- Te 2000 kWh to średnie zużycie energii w gospodarstwie domowym w Polsce. To oznacza, że około połowa z nich czyli jakieś siedem mln zostanie objęta tym zamrożeniem taryfy - mówił prezes PFR o nowej tarczy - "solidarnościowej", która zaprezentowana przez premiera Mateusza Morawieckiego w czwartek, ma na celu ochronić obywateli i przedsiębiorstwa przed wzrostem cen prądu.

- Rząd jeszcze zaproponował, że jeżeli obniżymy zużycie prądu o 10 proc., to będzie otrzymywał rabat o wysokości 10 proc. - przypomniał w programie "Gość Wydarzeń", zapytany o to co z gospodarstwami, które nie zmieszczą się w rządowych limitach. 
Polsat News
Najlepsze tematy