Moskwa w "Gościu Wydarzeń": Od lat przygotowujemy się do uniezależnienia się od Federacji Rosyjskiej

Bogdan Rymanowski zapytał Annę Moskwę o nowe obciążenie fiskalne firm naftowych i gazowych, które osiągają ogromne zyski, zwłaszcza czy polski rząd zgodzi się, by Orlen i PGNiG wnosiły taką opłatę. Pieniądze te mają zasilić gospodarstwa domowe.

- To kolejny pomysł, który jest w kompetencjach państw. My najlepiej wiemy jak działa nasz system energetyczny i jak działają spółki - zaznaczyła w programie "Gość Wydarzeń".
- Damy sobie radę sami, na pewno lepiej niż wiele państw europejskich, od lat przygotowujemy się do uniezależnienia się od Federacji Rosyjskiej - powiedziała. Przyznała, że apele szefowej KE są u nas doceniane.

Przyznała, że w Polsce istnieją plany kryzysowe, ale "nie planujemy tych ograniczeń obowiązkowych wdrażać" - dodała.

Jej zdaniem w Polsce wyzwaniem są ceny energii. Jak mówiła - trzeba teraz zachęcać do oszczędzania, by rachunki nie wzrosły drastycznie.

Minister uznała, że Polska będzie apelować do KE, by przygotować program wsparcia dla przedsiębiorców i program liberalizacji przekazywania pomocy publicznej do przedsiębiorstw, które najbardziej ucierpią na wzrostach cen energii. Dodała, że Polska jest gotowa na wprowadzenie takiego systemu.
Polsat News
Najlepsze tematy