Zybertowicz: Dzisiaj Niemcy są społeczeństwem zagubionym, które bardzo łatwo ulega podszeptom diabła

W programie "Gość Wydarzeń" doradca Andrzeja Dudy został zapytany także o to czy Polska ma szanse na uzyskanie reparacji wojennych od Niemiec.

- Myślę, że tak, zwłaszcza, że czas wystąpienia z tym jest chyba bardzo dobry. Reputacja Niemiec, jak nigdy wcześniej, jest w poważnym kryzysie. Raport (polskich władz ws. reparacji) pokaże, że Unia Europejska, która od lat stoi przed dylematem czy chcemy zeuropeizowane Niemcy, czy niemiecką Europę, że ta sytuacja wymaga po raz kolejny postawienia głębokiego pytania: kim są naprawdę Niemcy? - mówił Zybertowicz.

- Dzisiaj Niemcy są społeczeństwem zagubionym, które bardzo łatwo ulega podszeptom diabła. Tym diabłem są, jestem może pod wpływem powieści francuskiego pisarza, pt. "Porządek dnia", opisującej (...) dojście do władzy Hitlera. Pokazująca, że on by tego nie zrobił, gdyby największe niemieckie koncerny nie poparły go, gdyby nie były potem beneficjentami pracy niewolniczej i dzisiaj te same koncerny prowadziły interesy z Moskwą - powiedział Zybertowicz.

- Tu jest zadziwiający splot wielkiego pieniądza przemysłowego z polityką i udanym moralizowaniem, moralizatorskim manipulowaniem - kontynuował doradca Dudy w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
Polsat News
Najlepsze tematy