Wójcik w "Gościu Wydarzeń": Tusk mówi głosem polityków niemieckich

Bogdan Rymanowski zapytał Michała Wójcika o komentarze opozycji o zamiarach PiS i Solidarnej Polski co do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. - To narracja uprawiana od wielu lat. Jest nieprawdziwa. Nie chodzi o to czy być, czy nie w UE, tylko jaka ma być pozycja Polski - uważa polityk.

Dziennikarz przytoczył twitterową wypowiedź Donalda Tuska. "Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć. Słowa PiS o armatach i ogniu zaporowym przeciw Brukseli brzmią groteskowo, ale, wierzcie mi, tu już nie ma się z czego śmiać" - napisał szef PO, nawiązując do wywiadu prezesa PiS dla tygodnika "Sieci".

- Proszę nie wierzyć, apeluję tutaj do obywateli, telewidzów, żeby po prostu nie wierzyli manipulantowi, który pojawił się w Polsce, mowa tutaj o Tusku, który mówi głosem polityków niemieckich w istocie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wystarczy sobie obejrzeć czego domagają się Niemcy i co mówi Donald Tusk - stwierdził Wójcik. - Niech pan Tusk zaapeluje do swojej koleżanki von der Leyen, żeby odblokowała pieniądze z KPO - dodał w programie "Gość Wydarzeń".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-08-09/michal-wojcik-w-programie-gosc-wydarzen-09-08-2022/?ref=slider
Polsat News
Najlepsze tematy