Doradca prezydenta: My w zakresie OZE zrobiliśmy naprawdę dużo, ale cały czas się tę śrubę dokręca

Bogdan Rymanowski przytoczył zarzuty opozycji o zaniedbaniach w polityce energetycznej rządu. Dotyczą one m.in. odnawialnych źródeł energii. Prezydencki doradca Paweł Sałek stwierdził, że w tej kwestii winne są wyśrubowane cele klimatyczne Unii Europejskiej.

- Andrzej Duda na COP24 w Katowicach w 2018 roku mówił o koncepcji sprawiedliwej transformacji gospodarki w kierunku zielonej energetyki. W przypadku Polski powinno to zajmować dekady, a nie lata jak się to od nas wymaga.  My w zakresie OZE zrobiliśmy naprawdę dużo, ale cały czas się tę śrubę dokręca - mówił Sałek.

- Kto tę śrubę dokręca? - dopytał prowadzący.

- Polityka klimatyczna to jest ogromny biznes, który wykreował się przy okazji tej koncepcji, sprawił, że ci, którzy mają technologię, po prostu chcą je sprzedawać - uzupełnił polityk w programie "Gość Wydarzeń".

Paweł Sałek został zapytany o to, co dziś zostało z deklaracji prezydenta sprzed czterech lat.

- Ta deklaracja wciąż jest aktualna. Andrzej Duda mówił, że człowiek ma być w centrum przemian. Nie można jednego dnia, jak miało się stać w Turowie, zamknąć cały kombinat po decyzji administracyjnej. (...) Ta sytuacja kompletnie zaprzecza tej idei - stwierdził.
Polsat News
Najlepsze tematy