Szrot w "Gościu Wydarzeń": Norwegia jest dla nas bardzo ważnym partnerem

Prezydencki minister odniósł się także do słów premiera Mateusza Morawieckiego, które padły podczas sesji pytań i odpowiedzi z uczestnikami Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego.

Szef rządu zwracał m.in. uwagę, że alternatywa dla polskiego górnictwa, czyli np. import gazu z Norwegii, jest niezwykle kosztowny, a kraj ten czerpie nadmierne zyski, wręcz "żeruje" na sytuacji "po wywołanej przez Putina wojnie". - Oni powinni się tym błyskawicznie podzielić - ocenił.

- Pan premier Morawiecki opisał pewną sytuację, spotkało się to z krytyką w Polsce, ale - co może niektórych zaskakiwać - spotkało się to z pewnym zrozumieniem w samej Norwegii. Wielu z jej publicystów uznało, że sprawa wymaga pewnego zastanowienia się - powiedział Szrot.

Polityk dodał, że nie traktowałby słów premiera jako "wrogi atak na zaprzyjaźniony kraj". - Norwegia jest dla nas bardzo ważnym partnerem, a intencją pana premiera z pewnością nie było, żeby kogokolwiek obrazić, czy zarzucać mu jakiś brak etyki - dodał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy