Reklama

Reklama

Fakty dnia: 23 czerwca 2017

Brytyjska policja podała oficjalną przyczynę pożaru Grenfell Tower, warszawski sąd rejonowy podjął bezprecedensową decyzję dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego, Wielka Brytania obchodziła pierwszą rocznicę brexitu, premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej spotkali się w Brukseli z Emmanuelem Macronem. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Brytyjska policja podała przyczynę pożaru Grenfell Tower

Wadliwa lodówko-zamrażarka była przyczyną rozniecenia pożaru w wieżowcu Grenfell Tower - takie informacje londyńskiej policji przekazała stacja BBC. Służby dodały, że nieodpowiednie były także zabezpieczenia przeciwpożarowe w budynku. 

Niewykluczone, że w sprawie zostaną postawione zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci kilkudziesięciu osób.

Czytaj więcej TUTAJ

Warszawski sąd: Władze TK są wybrane nielegalnie

Bezprecedensowa decyzja warszawskiego sądu rejonowego. Na piątkowej rozprawie sędzia odroczył bezterminowo proces wytoczony Trybunałowi Konstytucyjnemu, bo - jego zdaniem - obecne władze TK - w tym prezes Trybunału Julia Przyłębska - mogły zostać wybrane niezgodnie z prawem. To pierwsza tego typu decyzja w Polsce. 

Reklama

Czytaj więcej TUTAJ

Zdecydowana reakcja TK na decyzję warszawskiego sądu

Rocznica brexitu

Referendum w sprawie brexitu odbyło się dokładnie rok temu. Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Jedni nazywają pierwszą rocznicę "dniem niepodległości", inni wciąż mają nadzieję, ze decyzję da się odwrócić.

Zobacz reakcje Brytyjczyków na Twitterze

Kolejne zwolnienia w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka

Z komisariatu Wrocław-Stare Miasto zwolniono czterech policjantów w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka. To efekt procedury rozpoczętej miesiąc temu przez komendanta wojewódzkiego. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku. Tym samym, sześciu funkcjonariuszy, którzy brali udział w sprawie Stachowiaka, nie ma już w policji.

Czytaj więcej TUTAJ

Spotkanie premierów państw V4 z Emmanuelem Macronem

Premier Beata Szydło razem z szefami rządów innych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) spotkała się w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu UE w Brukseli.

"Liczymy, że interesy Europy Środkowej i Polski będą w lepszy sposób rozumiane w Paryżu. Do tej pory poziom zrozumienia był dla nas niezadowalający" - powiedział po spotkaniu z prezydentem Francji wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Czytaj więcej TUTAJ

Macron do Szydło: Potraktowaliście nas gorzej niż my Zimbabwe

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

Zakończenie roku szkolnego

W piątek zakończył się rok szkolny dla ponad 4 mln 600 tys. uczniów z ponad 27 tys. szkół. Oficjalnie rozpoczęły się tegoroczne wakacje. Uczniowie powrócą do szkolnych ław 4 września. 

Zobacz, jak wyglądało zakończenie roku z minister Zalewską

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy