Reklama

Reklama

8 sierpnia 2017: Fakty dnia

Prezydent Andrzej Duda nie wręczy 15 sierpnia nominacji generalskich i admiralskich, Radosław Sikorski odnosząc się do ujawnionych przez TVP Info nagrań stwierdził, że nigdy nie był w restauracji Sowa&Przyjaciele, po 16 latach zidentyfikowano kolejną ofiarę ataków na WTC, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki społecznej odpowiada na zarzuty KE w sprawie różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. Sprawdź co jeszcze wydarzyło się w kraju i na świecie.

BBN: 15 sierpnia nie będzie nominacji generalskich

Z informacji podanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wynika, że 15 sierpnia nie zostaną wręczone nominacje generalskie oraz admiralskie w Siłach Zbrojnych RP. 

"W ocenie prezydenta trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich" - podkreśliło BBN.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Reklama

MSZ: Jeśli zachowanie Rosji będzie eskalować, NATO podejmie decyzje

"Na dzisiaj liczba żołnierzy NATO w Polsce jest wystarczająca. Jasno powiedziałem, że jest to obecność przewidziana decyzjami szczytu NATO" - podkreślił szef MSZ Witold Waszczykowski. "Jeśli nastąpi eskalacja zachowania rosyjskiego, to NATO podejmie prawdopodobnie nowe decyzje" - dodał.

Odniósł się do swojego wywiadu dla gazety "Kommiersant".

Więcej tutaj

Sikorski: Nigdy w życiu nie byłem w "Sowa i Przyjaciele"

"Patałachom z TVPiS nawet nie chciało się sprawdzić, że nigdy w życiu nie byłem w Sowa&Przyjaciele. Zlecenie partyjne było pilne" - w ten sposób Radosław Sikorski odniósł się na Twitterze do ujawnionych przez TVP Info nagrań z lutego 2014 r.

Sikorski nie podważył autentyczności taśm, jednak wygląda na to, że nie wszystkie okoliczności się zgadzają.

Więcej na ten temat TUTAJ

Po 16 latach zidentyfikowano ofiarę ataków na WTC

Dzięki badaniom DNA po 16 latach udało się ustalić tożsamość mężczyzny, który zginął w ataku na World Trade Center.

Mężczyzna jest 1641. zidentyfikowaną ofiarą ataku terrorystycznego, do którego doszło 11 września 2001 roku.

Więcej TUTAJ

Szczątki ośmiu osób w trumnie admirała Karwety

Mariola Karweta, wdowa po wiceadmirale Andrzeju Karwecie, który zginął w katastrofie smoleńskiej, poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej, że w trumnie z ciałem jej męża znalazły się szczątki ośmiu osób.

Dodała, że siedem szczątków jej męża znaleziono w czterech innych trumnach. 

Więcej TUTAJ

Ministerstwo odpowiada na zarzuty Komisji Europejskiej

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej odniosło się do zarzutów Komisji Europejskiej w sprawie różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce.

"Przepisy wprowadzające zróżnicowany wiek emerytalny dla kobiet oraz dla mężczyzn są prawidłowe i zgodne z oczekiwaniami społecznymi, jak również polską tradycją" - oświadczyło MRPiPS.

Jak podkreślił resort, przejście na emeryturę wynika z indywidualnej decyzji osoby uprawnionej i następuje na jej wniosek.

Więcej przeczytasz TUTAJ

18 incydentów z rosyjskimi samolotami nad Bałtykiem

W minionym tygodniu myśliwce NATO, które strzegą przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich, musiały się wzbijać w powietrze osiemnaście razy. Startowały w celu rozpoznania rosyjskich samolotów wojskowych przelatujących nad Morzem Bałtyckim. W większości przypadków plany lotów nie zostały przedstawione przez stronę rosyjską, a prawie wszystkie maszyny miały wyłączone transpondery. Większość z rozpoznanych samolotów nie reagowała też na kontrolę ruchu lotniczego. 

Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne