Reklama

Reklama

7 sierpnia 2017: Fakty dnia

Nowe taśmy w sprawie afery podsłuchowej, informacje o próbie zaplanowania "usunięcia" szefa MON, dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy, kryzys migracyjny w Hiszpanii, atak na bazę wojskową w Wenezueli i tragiczne skutki powodzi w Azji. Sprawdź, co wydarzyło się w kraju i na świecie.

Nowe nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele"

W poniedziałek portal tvp.info ujawnił kolejny fragment nagranej w restauracji "Sowa i Przyjaciele" rozmowy ówczesnego szefa PKN Orlen Jacka Krawca z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim - dotyczy on rafinerii w Możejkach, którą kupił Orlen. 

Reklama

Jak podał portal tvp.info, spotkanie b. szefa MSZ z b. prezesem prezesa Orlenu odbyło się w słynnej restauracji pod koniec lutego 2014 r. Obaj m.in. zastanawiali się, jakie są szanse PO na utrzymanie władzy i omawiali wewnętrzne sprawy partyjne - konflikt między Grzegorzem Schetyną i Donaldem Tuskiem. 

Więcej tutaj

Prokuratura potwierdziła, że planowano "usunąć" Macierewicza

Jedna osoba usłyszała zarzut w sprawie "przygotowań do usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację" szefa MON Antoniego Macierewicza - poinformowała Prokuratura Krajowa. Śledztwo, wszczęte w marcu br., nadzoruje małopolski wydział zamiejscowy PK.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik wskazała, że śledztwo wszczęto z art. 128 Kk, który dotyczy "czynienia przygotowań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację", w tym przypadku ministra obrony narodowej. Grozi za to pięciu lat więzienia.

Więcej tutaj

Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy. Podsumowanie

Kancelaria Prezydenta podsumowuje dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy.

Wzmacnianie bezpieczeństwa państwa i kreowanie pozytywnego wizerunku Polski, kształtowanie wspólnoty obywatelskiej i tożsamości narodowej, to cztery obszary działań prezydenta - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska w podsumowaniu.

Więcej tutaj

Frans Timmermans napisał list do polskiego rządu

Wiceszef KE Frans Timmermans i komisarz ds. środowiska Karmenu Vella napisali list do polskiego rządu z prośbą, by Polska respektowała tymczasową decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE o zaprzestaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej

Pismo zostało wysłane do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i resortu środowiska.

Więcej tutaj

Ponad 200 migrantów wtargnęło na teren Hiszpanii

Około 200 migrantom z Afryki Subsaharyjskiej udało się w poniedziałek o świcie przedostać do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Maroku. Hiszpańskim celnikom nie udało się powstrzymać tak licznej grupy - podała agencja EFE, powołując się na źródła w Guardia Civil.

Celnicy zostali rozmieszczeni wzdłuż ogrodzenia granicznego w związku z informacjami o planowanej próbie przedostania się przez migrantów do Ceuty.

Więcej tutaj

Kryzys w Wenezueli: Atak na bazę wojskową w Valencii

Władze Wenezueli poinformowały w niedzielę, że około 20 "najemników" brało udział w ataku na bazę wojskową w Valencii na północnym-zachodzie kraju.

Według władz w Caracas w niedzielę rano około 20 "najemników i terrorystów" zaatakowało bazę w Valencii i wdarło się do magazynu z bronią.

Więcej tutaj

Powodzie w południowo-wschodniej Azji: 56 ofiar śmiertelnych

W Wietnamie, gdzie zginęło co najmniej 26 osób, ekipy ratunkowe próbują zlokalizować 15 zaginionych i ostrzegają przed osunięciem ziemi w związku z powodzią. Z oficjalnych danych wynika, że powódź spowodowała tam straty w wysokości 940 mld dongów (41,3 mln dolarów).

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy