Reklama

Reklama

6 lipca 2018: Fakty dnia

Zobacz, co wydarzyło się w piątek w kraju i na świecie.

Katastrofa myśliwca MiG-29 pod Pasłękiem

W nocy z czwartku na piątek we wsi Sakówko koło Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie) rozbił się wojskowy myśliwiec MIG-29. Pilot nie żyje.

"Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 zostały wstrzymane loty przy użyciu tego typu statku powietrznego" - poinformował na konferencji prasowej szef MON Mariusz Błaszczak.

Samolot rozbił się o godz. 1.57 w czasie lotów nocnych. Maszyna uderzyła w ziemię i zapaliła się. Lokalne media podawały, że chwilę po uderzeniu w ziemię zaobserwowano duże płomienie i chmury dymu.

Więcej tutaj

Reklama

Do Sądu Najwyższego wpłynęły pisma od prezydenta

Do Sądu Najwyższego wpłynęły pisma prezydenta Andrzeja Dudy skierowane do 15 sędziów, w tym I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Pisma zawiadamiają sędziów o przejściu w stan spoczynku - poinformował w piątek PAP zespół prasowy SN.

Więcej informacji czytaj tutaj

Do sprawy odniósł się rzecznik Sądu Najwyższego, który stwierdził, że kadencja I prezes sądu nie wygasła i jej sytuacja "ma charakter wyjątkowy". W piątek przed południem prof. Małgorzata Gersdorf spotkała się z szefową Amnesty International, później spotkała się z przewodniczącym Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa oraz prezesem Sądu Najwyższego Holandii.

Więcej informacji czytaj tutaj

Piorun uderzył w turystów pod Giewontem

Podczas piątkowej burzy w Tatrach piorun poraził czworo litewskich turystów.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Zakopanem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Więcej informacji czytaj tutaj

Usterka samolotu z premierem Morawieckim na pokładzie

Premier Mateusz Morawiecki w piątek po południu miał wrócić do Warszawy z wizyty w Karlowych Warach, jednak lot został wstrzymany z powodu usterki technicznej samolotu - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Więcej informacji czytaj tutaj

Trump: Jesteśmy głupcami

Na tydzień przed szczytem NATO prezydent USA Donald Trump skrytykował Europę za jej politykę handlową i wydatki na obronność. Na wiecu w stanie Montana ocenił, że Amerykanie są "głupcami", że płacą za ochronę Niemiec, i skrytykował Berlin za umowę gazową z Rosją.

"Niemcy zawierają umowę na ropę i gaz z Rosją, gdzie płacą miliardy USD Rosji. Chcą ochrony przed Rosją, a płacą miliardy USD Rosji" - mówił. "I my jesteśmy głupcami, którzy za to wszystko płacą" - dodał.

Więcej tutaj

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy