Reklama

Reklama

4 października 2018: Fakty dnia

Decyzja Sejmu w sprawie likwidacji obowiązku szczepień, wypadek z udziałem samochodu z kolumny prezydenta i tragiczna śmierć zastępcy rosyjskiego prokuratora generalnego. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Sejm zadecydował ws. likwidacji obowiązku szczepień

Obywatelskim projektem, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych, proponując wprowadzenie zasady dobrowolności, zajmą się sejmowe komisje - zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny - zdecydowali w czwartek posłowie.

Reklama

Za procedowaniem w komisjach głosowało 252 posłów, 158 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Wcześniej w głosowaniu Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie projektu.

Więcej informacji tutaj.

Samochód z kolumny prezydenta potrącił dziecko

Samochód policyjny z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy potrącił na pasach około 10-letniego chłopca.

"Prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka. Jestem cały czas w kontakcie z rodzicami dziecka, byłem w szpitalu i wydaje się, że nic się nie stało" - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Więcej informacji tutaj.

Protestujące pielęgniarki chciały wejść do Sejmu

Protestujące pielęgniarki z Przemyśla po godz. 12.00 pojawiły się na ul. Wiejskiej i próbowały dostać się na teren Sejmu. 

Straż Marszałkowska nie pozwoliła im przejść do parlamentu, doszło do przepychanek.

Więcej informacji tutaj.

Zginął rosyjski prokurator

W Rosji w wypadku lotniczym zginął zastępca prokuratora generalnego Saak Karapetjan, który jako szef wydziału współpracy międzynarodowej Prokuratury Generalnej przekazywał Polsce w latach 2010-2011 akta śledztw w sprawie zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. 58-letni Karapetjan przebywał na urlopie.

Więcej informacji tutaj.

Ministrant z Polski świadkiem molestowania w Watykanie

Kamil Tadeusz Jarzembowski był świadkiem molestowania seksualnego w Watykanie. Interwencje ministranta z Polski niewiele jednak dały - podaje TVN24. 

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne