Reklama

Reklama

31 sierpnia 2018: Fakty dnia

Nowe informacje dziennikarek Interii Jolanty Kamińskiej i Justyny Mastalerz na temat współpracy z ZHP Holendra aresztowanego w związku z morderstwem 11-letniego chłopca, śmierć w wybuchu Aleksandra Zacharczenki, przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej, obchody 38. rocznicy Sierpnia’80. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się w kraju i na świecie.

Dlaczego nikt nie sprawdził przeszłości Josa B.? Zaniedbanie w ZHP

Jos B. - 55-letni ekspert od survivalu i bushcraftu, aresztowany kilka dni temu w Hiszpanii w związku z brutalnym gwałtem i zabójstwem dziecka sprzed 20 lat, przez kilkanaście lat współpracował z krakowskim szczepem ZHP. Jeździł na obozy i biwaki, ale nikt nie zweryfikował, czy może pracować z dziećmi. Zaufano mu "na słowo", bo sprawiał bardzo dobre wrażenie oraz imponował harcerzom wiedzą i praktycznymi umiejętnościami - piszą dziennikarki Interii: Jolanta Kamińska i Justyna Mastalerz.

Więcej: Tutaj

Reklama

Gdańsk: Zakłócona uroczystość. "Będziesz siedział" i "Precz z komuną"

Z okazji 38. rocznicy Sierpnia’80 prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli w piątek kwiaty pod historyczną bramą prowadzącą niegdyś do gdańskiej stoczni. Uroczystość została zakłócona, gdy w kierunku prezydenta i premiera rozległy się okrzyki: "Będziesz siedział" i "Konstytucja", a w odpowiedzi słychać było "Solidarność" i "Precz z komuną".

Więcej: Tutaj

Kto zastąpi Junckera w KE? Karuzela nazwisk ruszyła

Europejskie partie szykują się do walki o fotel przewodniczącego Komisji Europejskiej - najważniejsze stanowisko w strukturach unijnych. W Brukseli tuż przed początkiem nowego sezonu politycznego rusza karuzela nazwisk pretendentów do objęcia tej funkcji.

Więcej: Tutaj

Kraków: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zwłok mężczyzny na Plantach

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zwłok 62-letniego mężczyzny, znalezionych w piątek rano w rejonie ul. Olszewskiego na Plantach - poinformował w piątek PAP prok. Janusz Hnatko.

Więcej: Tutaj

Wybuch w Doniecku. Nie żyje Aleksander Zacharczenko

Rosyjskie media podają, że w wyniku wybuchu w centrum Doniecka zginął Aleksander Zacharczenko, przywódca Donieckiej Republiki Ludowej.

Więcej: Tutaj

Parlamentarny zespół ds. reparacji przedstawił wstępne wyliczenia strat wojennych

Ponad 5 mln obywateli polskich poniosło śmierć w czasie II wojny światowej z rąk Niemiec; straty w zabudowie miejskiej wyniosły ponad 52 mld zł, z czego prawie 36 mld zł przypada na Warszawę - takie wstępne wyliczenia przedstawili w piątek eksperci parlamentarnego zespołu ds. reparacji.

Więcej: Tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama