Reklama

Reklama

3 marca 2016: Fakty dnia

Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń z kraju i świata.

Co Polacy sądzą o 500+?

Większość badanych przez CBOS ocenia, że wprowadzone lub proponowane rozwiązania ustawodawcze, jak program "Rodzina 500+", obniżenie wieku emerytalnego czy prawo do darmowych leków dla seniorów, będą korzystne dla społeczeństwa, lecz złe dla gospodarki.

Według CBOS o programie "Rodzina 500 plus" słyszało 98 proc. badanych Polaków. Jakie były pozostałe odpowiedzi? Zobacz TUTAJ.

Reklama

Wróci kontrola na granicach

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował dzisiaj, że od 2 do 31 lipca Polska przywróci czasowe kontrole graniczne. Ma to związek ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży.

Minister Błaszczak podkreślił, że wprowadzenie kontroli na granicach to nic niezwykłego i przypomniał, że taka sytuacja miała miejsce np. podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Czytaj więcej.

Ziobro Prokuratorem Generalnym

W piątek wchodzi w życie reforma polegająca m.in. na połączeniu funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Kadencję zakończy dotychczasowy szef prokuratury Andrzej Seremet, zaś jego następcą zostanie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Poznaj szczegóły.


Szef MON łamie prawo?

Według dokumentów, do których dotarł reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski minister obrony narodowej nie wydał byłemu Naczelnemu Prokuratorowi Wojskowemu Jerzemu Artymiakowi i jego zastępcy świadectwa pracy oraz dokumentów koniecznych do złożenia wniosku o emeryturę.

Czytaj więcej.

Komisja Wenecka nie zgadza się na prośbę polskiego MSZ

Biuro Komisji Weneckiej poinformowało w czwartek na stronie internetowej, że nie odłoży przyjęcia opinii na temat zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym w Polsce. Uchwalenie opinii nastąpi na najbliższej sesji plenarnej KW, w dniach 11-12 marca.

Przeczytaj całość. 

Apel Tuska

We wpisie na Twitterze, szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował do migrantów ekonomicznych, by nie przybywali do Europy, ponieważ żadne z państw europejskich nie będzie krajem tranzytowym. Po spotkaniu z Aleksisem Ciprasem dodał także, że Grecja nie zostanie pozostawiona bez pomocy UE.

Czytaj więcej.

​Czasem nie mogę uwierzyć, że to wszystko się w Polsce dzieje. Z każdą kolejną relacją widzę, że tego zła, ludzkiej bezsilności, krzywdy, ośrodków takich jak ten sióstr w Zabrzu jest wiele, a politycy kompletnie nie chcą tego dostrzec - podkreśla w rozmowie z Interią Justyna Kopińska, autorka zbioru reportaży "Polska odwraca oczy".

Przeczytaj całą rozmowę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy