Reklama

Reklama

29 grudnia 2017: Fakty dnia

PO chce komisji śledczej, która ma wyjaśnić cel wycinki w Puszczy Białowieskiej, Michał Królikowski zdementował doniesienia o aresztowaniu, a szpitale biją na alarm i domagają się reakcji ministra zdrowia. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się w piątek w kraju i na świecie.

Jaki był cel wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej?

PO chce, by w Sejmie powstała komisja śledcza, która zajęłaby się m.in. wyjaśnieniem faktycznego celu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zdaniem polityków partii opozycyjnej, do wycinki doszło w związku z przekształceniem puszczy w las o charakterze gospodarczym.

Komisja miałaby ocenić "rzetelność, prawidłowość i legalność działań" podejmowanych przez organy i instytucje publiczne oraz członków rządu.

Więcej TUTAJ

Reklama

Królikowski: Doniesienia "Naszego Dziennika" nie były prawdziwe

"Nasz Dziennik" podał w piątek informację o aresztowaniu Michała Królikowskiego pod zarzutem prania brudnych pieniędzy. Doniesienia "Naszego Dziennika" zostały zdementowane zarówno przez Królikowskiego, jak i samą prokuraturę.

"Nie zostałem zatrzymany, nie byłem nawet przesłuchiwany w tej sprawie. Będę domagał się sprostowania i odszkodowania, bo to wpływa na prowadzoną przeze mnie działalność gospodarczą i autorytet naukowy" - skomentował adwokat i doradca prezydenta.

Więcej TUTAJ

Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Będzie reakcja ministra?

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, poświęcone wypowiadaniu klauzuli opt-out przez lekarzy - poinformował przewodniczący tej komisji Bartosz Arłukowicz. Zaproszenie na spotkanie dostał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Klauzula opt-out to wyrażenie zgody na pracę w wymiarze przekraczającym przeciętnie 48 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym.

Więcej TUTAJ

Koszmarny pożar w Nowym Jorku. Są ofiary śmiertelne

W pożarze, jaki wybuchł w czwartek w budynku mieszkalnym w okręgu Bronx w Nowym Jorku zginęło co najmniej 12 osób, w tym jedno dziecko.

Zdaniem śledczych do pożaru przyczyniło się dziecko, które bawiło się kuchenką. Ogień pojawił się najpierw na parterze budynku, po czym w ciągu kilku minut rozprzestrzenił się na wszystkie pozostałe kondygnacje.

Więcej TUTAJ i TUTAJ

Nowaczyk: Rosjanie są odpowiedzialni za katastrofę

"Odpowiedzialność strony rosyjskiej za katastrofę smoleńską, niezależnie od wciąż badanych okoliczności, jest bezsporna" - oświadczył w piątek przewodniczący podkomisji smoleńskiej Kazimierz Nowaczyk.

Jak dodał, "kontrolerzy ze Smoleńska systematycznie wprowadzali w błąd polskich pilotów, przekazując im informacje na temat zajścia do lądowania i ścieżki schodzenia, które wskazywały miejsce lądowania na około 1000 metrów przed początkiem pasa startów/lądowań".

Więcej TUTAJ

Turcja idzie na zakupy

Turcja podpisała w piątek umowę w sprawie zakupu dwóch baterii rosyjskich pocisków kierowanych ziemia-powietrze S-400. Rozpoczęcie realizacji dostawy planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Zawarta umowa posiada klauzule dotyczące współpracy technicznej i projektowej.

Więcej TUTAJ

Kopcińska komentuje słowa ojca premiera

"Premier Mateusz Morawiecki będzie kontynuował politykę wspierania potrzebujących na miejscu" - zapowiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. To odpowiedź na słowa Kornela Morawieckiego, który wcześniej stwierdził, że "siedem tysięcy uchodźców nie powinno być problemem" dla Polski.

"Szanujemy zdanie posła Kornela Morawieckiego, jednak decyzja o ewentualnym uruchomieniu korytarzy humanitarnych nie może być podjęta jedynie na podstawie wyrażonej przez niego opinii" - dodała.

Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy