Reklama

Reklama

29 czerwca 2017: Fakty dnia

Katarzyna P. odmówiła składania zeznań przed komisją śledczą ds. Amber Gold, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na rozprawie komisji ds. reprywatyzacji w stolicy, a Angela Merkel krytykuje Donalda Trumpa. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Katarzyna P. odmówiła składania zeznań

Katarzyna P., żona byłego prezesa Amber Gold Marcina P. i była wiceprezes tej spółki, odmówiła w czwartek składania zeznań przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold.  Komisja zakończyła posiedzenie po godzinie 10. 

"Korzystam z prawa do odmowy składania zeznań" - powiedziała na sali sądowej.

Proces małżeństwa P. toczy się od marca 2016.

Więcej informacji tutaj

Reklama

Komentarze polityków po deklaracji Wałęsy o udziale w kontrmanifestacji

Środowisko "Solidarności" mocno podzielone po słowach Wałęsy, który zadeklarował swój udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej.

Kornel Morawiecki radzi byłemu prezydentowi, aby trzymał się daleko od Krakowskiego Przedmieścia.

Z kolei wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz uważa, że nie ma w tej decyzji nic niestosownego.

Więcej tutaj

Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na rozprawie

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na czwartkowej rozprawie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy - poinformował szef komisji Patryk Jaki. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji oddaliła wniosek o zawieszenie postępowania w związku z wnioskiem o stwierdzenie sporu kompetencyjnego między miastem a komisją.

Więcej szczegółów czytaj tutaj

Do sprawy odniosła się sama prezydent Warszawy:

"Nam bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy, tylko to nie ma być przedstawienie teatralne, gdzie jedną z głównych ról będzie odgrywał prezydent m.st. Warszawy. Chcemy, żeby te służby, które są konstytucyjne, żeby wyraziły swoje zdanie na ten temat. I tu jesteśmy od początku do dyspozycji" - zadeklarowała Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej. Jak zauważyła, już "chyba trzy segregatory" dokumentów wysłano na potrzeby komisji weryfikacyjnej.

Więcej tutaj

Późnym wieczorem Gronkiewicz-Waltz została ukarana finansowo. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nałożyła na czwartkowej rozprawie w sumie 6 tys. zł grzywny na prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się przed komisją na rozprawach dot. dwóch nieruchomości przy ul. Twardej.

Więcej tutaj

Jarosław Kaczyński stanie przed prokuratorem

Jarosław Kaczyński w najbliższych tygodniach stanie przed prokuratorem. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF, prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie przesłuchany jako świadek w postępowaniu, które ma wyjaśnić, czy został znieważony podczas wizyty na Wawelu w grudniu zeszłego roku.

Jeszcze nie ustalono, czy prezes PiS dostanie wezwanie do Krakowa, czy może zostanie przesłuchany w Warszawie w ramach pomocy prawnej. Oprócz niego zeznania ma złożyć wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który towarzyszył Kaczyńskiemu. 

Więcej tutaj

Albania i jej wyboista droga do Unii Europejskiej

- Ostatnie wybory parlamentarne w Albanii wygrali socjaliści z nastawionym proeuropejsko Edim Ramą na czele. O tym, czy partia "polityka, artysty, malarza" poprowadzi ten wciąż ubogi kraj ku Unii Europejskiej, której flagi od lat powiewają na niedokończonych albańskich domach, opowiada dr hab. Krzysztof Koźbiał z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ciekawą rozmowę z profesorem Koźbiałem przeprowadziła Ewelina Karpińska-Morek.

Więcej tutaj

Angela Merkel krytykuje Donalda Trumpa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła w Bundestagu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi izolacjonizm i protekcjonizm. Zapowiedziała, że jej celem są wolne rynki i wielonarodowy system handlu.

"Poszczególne kraje reagują na problemy nasilającymi się wezwaniami do izolowania się i wprowadzania ograniczeń w handlu. Jestem przekonana, że protekcjonizm nie jest wyjściem, gdyż szkodzi wszystkim" - mówiła Merkel.

Więcej tutaj

Nawałnice nad Polską

Mazowieccy strażacy otrzymali około 800 zgłoszeń w związku z burzami. Służby zabezpieczają uszkodzone dachy i usuwają powalone drzewa i gałęzie - poinformowała w czwartek komenda wojewódzka straży pożarnej w Warszawie. Utrudnienia są także w kursowaniu pociągów. W związku z nawałnicami strażacy wielokrotnie interweniowali również w pozostałych rejonach kraju.

Potężne burze przeszły też w kilku innych województwach: podkarpackim, małopolskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim i wielkopolskim.

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy