Reklama

Reklama

27 września 2018: Fakty dnia

Prezydent Łodzi została skazana, w ręce policji wpadł słynny "Misiek", upubliczniono dokument na temat pedofilii wśród księży w diecezji warszawsko-praskiej. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dzisiaj.

Prezydent Łodzi prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy


Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w czwartek w mocy wyrok sądu I instancji, który uznał prezydent Łodzi Hannę Zdanowską winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i skazał ją na 20 tys. zł grzywny. Czwartkowe orzeczenie jest prawomocne.

Więcej: Tutaj

Premier Morawiecki wykonał wyrok sądu i sprostował słowa o drogach

Premier Mateusz Morawiecki sprostował swoją wypowiedź dotyczącą budowy dróg lokalnych przez koalicję PO-PSL. Jego oświadczenie zostało wyemitowane tuż przed głównym wydaniem "Faktów" TVN oraz na antenie TVP Info przed "Wiadomościami".

Więcej: Tutaj

Reklama

Zatrzymano "Miśka", lidera krakowskiej grupy przestępczej kibiców

Policjanci zatrzymali Pawła M., pseudonim "Misiek"; mężczyzna był poszukiwany m.in. w związku z popełnieniem szeregu przestępstw narkotykowych. Paweł M., uważany za lidera pseudokibiców Wisły Kraków, ukrywał się we Włoszech.

Więcej: Tutaj

Bp Kamiński przedstawił dokument dot. wykorzystywania seksualnego małoletnich

Bp Romuald Kamiński przedstawił dokument odnoszący się do kwestii wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych w diecezji warszawsko-praskiej. W ciągu 26 lat w diecezji wszczęto 12 postępowań w tych sprawach, z czego w dwóch zarzuty się nie potwierdziły.

Więcej: Tutaj

TSUE potwierdził oficjalnie, że pytania SN rozpatrzy w trybie przyspieszonym

Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził oficjalnie, że zastosuje tryb przyspieszony do pytań prejudycjalnych sformułowanych przez Sąd Najwyższy. Prezes TSUE podkreślił, że udzielenie odpowiedzi może rozwiać wątpliwości dotyczące niezawisłości sędziowskiej.

Więcej: Tutaj

Przedwyborczy krajobraz Wrocławia

Walka o prezydenturę Wrocławia to arena, na której gołym okiem widać kłopoty, z jakimi mierzą się największe siły polityczne w Polsce. Opozycja, partia rządząca i lewica ścierają się nie tylko ze sobą nawzajem, ale muszą także gasić wiele wewnętrznych pożarów - pisze Krystyna Opozda z Interii.

Więcej: Tutaj

Reklama

Reklama

Reklama