Reklama

Reklama

27 marca 2018: Fakty dnia

Kolejne kraje wydalają rosyjskich dyplomatów po ataku na Siergieja Skripala, na co ostro reaguje Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ. Co jeszcze wydarzyło się w kraju i na świecie?

Ławrow: Chamstwa tolerować nie będziemy

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył we wtorek, że Rosja odpowie na wydalenie jej dyplomatów, ponieważ - jak to ujął - nie można tolerować "chamstwa" i Moskwa nie będzie tego robić.

W poniedziałek około 20 państw, m.in. USA, Australia i kilkanaście państw UE, zapowiedziało wydalenie w sumie ponad 100 rosyjskich dyplomatów.

Jest to odpowiedź na próbę zabójstwa byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala. Do ataku doszło 4 marca w angielskim mieście Salisbury. Według premier Wielkiej Brytanii Theresy May, odpowiedzialność za zamach z użyciem broni chemicznej ponosi Rosja.

Reklama

Więcej tutaj

Putin ogłosił żałobę narodową

Władimir Putin ogłosił środę (28 marca) dniem żałoby narodowej po tragicznym pożarze centrum handlowo-rekreacyjnego w Kemerowie. W pożarze zginęły co najmniej 64 osoby. Rosyjski prezydent odwiedził dziś miejsce tragedii, gdzie spotkał się z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych władz. Zapowiedział drobiazgowe śledztwo.

Więcej tutaj

Szydło w ogniu krytyki. Najnowszy sondaż

75 procent ankietowanych uważa, że to źle, że ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali premie. 17 procent jest innego zdania. Sondaż przeprowadził Kantar Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Więcej tutaj

Morawiecki: Chcemy przyjaznych relacji z Rosją

"Chcemy jak najbardziej przyjaznych stosunków z sąsiadami, w tym z Rosją, ale jesteśmy realistami. Najlepiej, gdyby te przyjazne stosunki były wzmocnione naszą siłą militarną" - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Więcej tutaj

Gdzie jest Kim Dzong Un?

Z Pekinu odjechał we wtorek po południu pociąg, którym mógł przybyć do chińskiej stolicy przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un lub inny wysoki rangą urzędnik reżimu. Chińskie MSZ oświadczyło, że nic mu nie wiadomo na temat wizyty północnokoreańskiej delegacji.

Więcej tutaj

Grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

10 tys. zł grzywny dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz za niestawiennictwo na wtorkowym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej.

Więcej tutaj

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy