Reklama

26 września 2018: Fakty dnia

PKW rozlosowała numery list wyborczych ogólnopolskich komitetów,

Rozlosowano numery list wyborczych

25 dni przed wyborami odbyło się losowanie numerów list wyborczych ogólnopolskich komitetów. "Jedynkę" wylosował KWW Bezpartyjni Samorządowcy. KW Prawo i Sprawiedliwość wylosował numer 10. Losowaniu przewodniczył szef PKW Wojciech Hermeliński.

Więcej informacji czytaj tutaj

Premier musi sprostować swoją wypowiedź nt. budowy dróg

Premier Mateusz Morawiecki ma sprostować swoją wypowiedź nt. budowy dróg z 15 września br. - postanowił w środę Sąd Apelacyjny w Warszawie. Szef rządu zarzucił wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.

Reklama

Od postanowienia sądu apelacyjnego nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowego wykonaniu.

Więcej informacji czytaj tutaj

Naczelny Sąd Administracyjny postanowił o wstrzymaniu wykonania uchwały KRS

Naczelny Sąd Administracyjny podjął we wtorek dwa postanowienia o wstrzymaniu wykonania uchwały KRS z wnioskami o powołanie sędziów Sądu Najwyższego do Izby Karnej.

Jak donosi RMF FM, decyzja NSA oznacza zablokowanie powołania na stanowisko w Izbie Karnej rekomendowanego przez Radę sędziego Wojciecha Sycha.

Więcej informacji czytaj tutaj

Prymas Polski zapowiada powstanie dokumentu o wykorzystywaniu małoletnich

Do końca listopada powstanie dokument o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez duchownych. Episkopat zbierze też dane o skali zjawiska - zapowiedział w środę podczas konferencji prasowej prymas Polski abp Wojciech Polak.

"Będzie to dokument, który bardziej ma nam służyć do komunikacji ze społeczeństwem, pokazać nie tylko, jaka jest nasza wola, ale też, jakie działania za tym idą, jakie są kierunki tych działań, co udało się nam zrobić, co widzimy w pewnej perspektywie" - zaznaczył prymas.

Więcej informacji czytaj tutaj

UE: Bez decyzji o kolejnym wysłuchaniu Polski

Unijni ambasadorowie zdecydowali w środę, że na razie nie będzie kolejnego wysłuchania Polski w kontekście art. 7. traktatu. Sprawująca prezydencję Austria pytała, czy ma się ono odbyć już za trzy tygodnie, w połowie października - podały PAP źródła unijne.

Więcej informacji czytaj tutaj

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy