Reklama

Reklama

26 lutego 2018: Fakty dnia

Wzrosła liczba ofiar wybuchu w Leicester, opublikowano najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w Polsce, na Słowacji znaleziono zwłoki dziennikarza śledczego, Denis Urubko opuścił polską wyprawę na K2. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się w poniedziałek w kraju i na świecie.


Wybuch w Leicester. Nie żyje pięć osób

W Leicester w środkowej Anglii doszło do wybuchu w budynku, w którym znajdował się m.in. polski sklep. Eksplozja miała miejsce w niedzielę wieczorem, do szpitala przetransportowano osiem osób. Początkowo w wyniku zdarzenia śmierć poniosły cztery osoby, potem potwierdzono informację o śmierci kolejnej osoby. 

Więcej TUTAJ

PiS w dół, PO w górę. Najnowszy sondaż

37 proc. badanych, którzy deklarują chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS. Za to na PO chce oddać głos 20 proc. badanych  - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public.

Reklama

W porównaniu do badania sprzed miesiąca poparcie dla partii rządzącej spadło o 5 punktów procentowych, a Platforma Obywatelska poprawiła notowania o 6 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz'15, Nowoczesna, PSL i SLD.

Więcej TUTAJ

Zabójstwo dziennikarza śledczego. Milion euro nagrody

Na Słowacji został zastrzelony dziennikarz śledczy portalu Aktuality Jan Kuciak, a zabójstwo mogło mieć związek z jego pracą dziennikarską - poinformował w poniedziałek szef słowackiej policji Tibor Gaszpar. Dziennikarz zajmował się m.in. oszustwami podatkowymi. 

Na Słowacji nie było dotąd potwierdzonego przypadku zamordowania dziennikarza, ale media przypomniały, że dziennikarz śledczy Pavol Rypal pozostaje zaginiony od 10 lat. Władze słowackie poszukują pilnie wszelkich informacji o sprawcy i motywie. Premier Słowacji Robert Fico oświadczył w poniedziałek, że osoby dysponujące informacjami o zabójcy dziennikarza śledczego Jana Kuciaka mogą liczyć na nagrodę w wysokości miliona euro

Więcej TUTAJ i TUTAJ

K2: Urubko poza polską wyprawą

"Denis Urubko, zgodnie ze swoimi przekonaniami dotyczącymi końca sezonu zimowego, postanowił opuścić Zimową Wyprawę na K2. Decyzja ta została zaakceptowana przez uczestników wyprawy, którzy nie widzieli dalszej możliwości współpracy z Denisem po jego samodzielnej próbie zdobycia wierzchołka" - poinformował Polski Himalaizm Zimowy. 

To konsekwencja sobotniej decyzji Urubki. Himalaista ruszył samotnie i bez zgody kierownictwa wyprawy w kierunku szczytu K2. W poniedziałek wrócił do bazy.

Więcej TUTAJ

Hiszpańskie media: Chiny próbują skłócić UE

Zdaniem publicystów hiszpańskiego dziennika "El Confidencional", Pekin prowadzi politykę skłócania państw należących do Unii Europejskiej. 

W sferze zainteresowań Państwa Środka znajduje się również Polska. Chińczycy do osiągnięcia celu zamierzają wykorzystać naciski gospodarcze i propagandę, a działania mają doprowadzić do wzmocnienia pozycji Xi Jinpinga.

Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy