Reklama

Reklama

25 listopada 2016: Fakty dnia

Prezentujemy podsumowanie najwaleczniejszych wydarzeń dnia z kraju i świata.

Przekonują do drugiego referendum ws. Brexitu

Byli premierzy Wielkiej Brytanii Tony Blair i John Major uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyło się drugie referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ich stanowiska opisuje "Guardian".

Sir John Major przyznał, że ludzie, którzy głosowali za pozostaniem w Unii Europejskiej nie powinni być uzależnieni od "tyranii większości". Dla byłego premiera to wystarczający powód, aby odbyło się drugie referendum. 

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Reklama

Prezydent Duda ocenił kanclerz Angelę Merkel 

- Uważam, że Angela Merkel jest dobrym kanclerzem Niemiec i zapewnia pewną stabilność, która jest dla mnie istotna, jeżeli chodzi o kierunki polityki europejskiej - zapewnił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Interii, pytany o najkorzystniejszy z punktu widzenia Polski wynik przyszłorocznych wyborów parlamentarnych w Niemczech. - W związku z tym nie jestem niezadowolony z obecnego niemieckiego rządu - zaznaczył.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Minister Zalewska zapowiada nowe etaty w szkołach

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska spotkała się w piątek w Gorzowie Wlkp. z lubuskimi samorządowcami, dyrektorami szkół i nauczycielami, by przedstawić założenia reformy oświaty. Przekonywała, że nie pociągnie ona za sobą redukcji etatów.

"Nie zmienia się liczba uczniów, w związku z tym chcielibyśmy utrzymać, i tak będzie, administrację i nauczycieli, bo to nie jest kompletnie związane z reformą czy zmianą ustroju. Proszę zauważyć, że dążymy do jednozmianowości. Dążymy do tego, żeby w każdej szkole był pedagog, psycholog, logopeda, żeby był doradca zawodowy i metodyk. To rzeczywiście wyzwanie cywilizacyjne, chcemy szerokopasmowego internetu i interaktywnych tablic. Potrzebujemy w związku z tym tych nauczycieli, którzy są w systemie i tych pracowników, którzy pracują w szkole" - powiedziała Zalewska.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Krytyka kolejnego projektu PiS ws. TK

Opozycja zgodnie krytykuje kolejny projekt ustawy ws. Trybunału Konstytucyjnego autorstwa PiS. "Ma służyć podtrzymaniu chaosu i niepewności" - uważają przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W czwartek PiS złożył kolejny projekt ws. Trybunału: Przepisy wprowadzające ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK oraz ustawę o statusie sędziów TK. Projekt dostał już numer druku; skierowano go do I czytania na posiedzeniu Sejmu (najbliższe obrady Izby mają się odbyć od 29 listopada do 2 grudnia).

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Ciało młodej Polki wyłowione z Bałtyku

Kobieta, której ciało wyłowiono  z Bałtyku była Polką; mogła mieć 20-30 lat - to wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety. Przedwczoraj rybacy z Łeby znaleźli ciało w sieci zarzuconej 30 mil morskich od brzegu.

Jak dowiedziała się reporterka radia RMF FM Aneta Łuczkowska, biegli uznali po oględzinach, że ciało leżało w morzu około 3-4 miesięcy. To sugeruje, że kobieta zaginęła w ostatnie wakacje.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Ptasia grypa coraz bliżej

Rosną obawy w Niemczech przed dalszym rozprzestrzenianiem się ptasiej grypy. Wirus H5N8 pojawił się już w pobliżu granicy z Polską. Epidemia wirusa H5N8 dotarła do położonego w pobliżu granicy z Polską ogrodu zoologicznego w Ueckermünde (Meklemburgia-Pomorze Przednie). To właśnie ten wirus był powodem zdechnięcia emu z tego zoo - potwierdziły władze powiatu.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy