Reklama

Reklama

24 września 2018: Fakty dnia

Przedstawiamy wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

KE skieruje skargę do TSUE przeciwko Polsce

Komisja Europejska zadecydowała w poniedziałek o skierowaniu skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce. KE wnosi także o tryb przyspieszony i zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

Według KE, ustawa o SN nie jest kompatybilna z prawem europejskim.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Sąd oddalił wniosek PO w sprawie wypowiedzi premiera

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się w poniedziałek rozprawa, na której sąd rozpoznał merytorycznie wniosek złożony przez PO w trybie wyborczym wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Sąd oddalił wniosek i uznał, że nie doszło do kłamstwa wyborczego, a wypowiedź premiera miała charakter ocenny. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Reklama

Poseł PO Mariusz Witczak zapowiedział odwołanie od decyzji Sądu Okręgowego do Sądu Apelacyjnego. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Nowy zatrzymany w sprawie Tomasza Komendy

Prokurator Generalny i szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował podczas poniedziałkowej konferencji, że zatrzymano kolejnego podejrzanego o zbrodnię, za którą niesłusznie skazany został Tomasz Komenda.

Nowemu zatrzymanemu postawiono zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Rosja przekaże Syrii system obrony przeciwlotniczej S-300

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował w poniedziałek, że w ciągu dwóch tygodni zostanie przekazany Syrii system obrony przeciwlotniczej S-300. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

John Bolton, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, nazwał tę decyzję "wielkim błędem" i "znaczącą eskalacją" ze strony Moskwy. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z ratownikami

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zawarł w poniedziałek porozumienie z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Sekcją Krajową Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność".

Ustalono m.in., że od stycznia przyszłego roku zarobki ratowników wzrosną o 400 zł brutto.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Grzegorz Schetyna po spotkaniu z Angelą Merkel

Budżet unijny, Nord Stream 2 i wspólna polityka UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego - m.in. te tematy poruszył w poniedziałek w rozmowie z Angelą Merkel Grzegorz Schetyna.

Szef PO ocenił spotkanie jako "bardzo dobre". Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy