Reklama

Reklama

23 stycznia 2018: Fakty dnia

Małgorzata Gersdorf została przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa, Ryszard Czarnecki najprawdopodobniej pożegna się ze swoim stanowiskiem w Parlamencie Europejskim. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się w czwartek w kraju i na świecie.

Małgorzata Gersdorf przewodniczącą KRS

Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego, została wybrana na stanowisko przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa. Zastąpi na tym stanowisku byłego szefa KRS sędziego Dariusza Zawistowskiego.

Więcej: Tutaj

RMF: Odwołanie Ryszarda Czarneckiego przesądzone

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego wydaje się przesądzone - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon.

Więcej: Tutaj

Reklama

Afera Amber Gold. Były szef CBA stanie przed komisją śledczą

W środę po raz pierwszy w tym roku zbierze się sejmowa komisja śledcza do spraw Amber Gold, która ma przesłuchać byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika oraz byłego dyrektora delegatury CBA w Gdańsku Jerzego Stankiewicza.

Więcej: Tutaj

Joachim Brudziński ma nowego zastępcę

Dotychczasowy wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji - poinformowało we wtorek MSWiA.

Więcej: Tutaj

USA: Strzelanina w szkole w Kentucky

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych we wtorek w wyniku strzelaniny, do której doszło w szkole średniej w stanie Kentucky na zachodzie Stanów Zjednoczonych - poinformowały władze.

Więcej: Tutaj

Niemcy: cztery ofiary śmiertelne po zderzeniu w powietrzu

Cztery osoby zginęły we wtorek w powietrznej kolizji śmigłowca i małego samolotu pod miastem Philippsburg koło Karlsruhe w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia - poinformowała policja.

Więcej: Tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy