Reklama

Reklama

21 grudnia 2017: Fakty dnia

Wniosek o areszt dla posła PO Stanisława Gawłowskiego, wizyta premier Wielkiej Brytanii Theresy May w Polsce, potępienie decyzji Trumpa przez ONZ. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się we wtorek w kraju i na świecie.

Wniosek o areszt dla posła PO Stanisława Gawłowskiego

Prokurator generalny wystąpił do marszałka Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła PO Stanisława Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik, prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Więcej: Tutaj

Reklama

Polska podpisała z Wielką Brytanią traktat obronny

W czwartek w Warszawie odbywały się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Premierzy Polski i Wielkiej Brytanii spotkali się też z żołnierzami i weteranami obu krajów. 

Szef MON Antoni Macierewicz oraz minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson podpisali polsko-brytyjski traktat obronny. Morawiecki ocenił, że czwartkowe polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe były bardzo owocne. "Wyraźnie widzimy wspólne działania, pola, interesy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską" - mówił.

Więcej: Tutaj

Zgromadzenie Ogólne ONZ potępiło decyzję Trumpa ws. Jerozolimy

Zdecydowana większość państw w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ opowiedziała się za rezolucją wzywającą do wycofania decyzji o zmianie statusu Jerozolimy. Za niewiążącą rezolucją opowiedziało się 128 krajów; za jej odrzuceniem - 9. Kolejne 35 państw wstrzymało się od głosu.

Polska wstrzymała się od głosu.

Więcej: Tutaj

Rosja: Zarzuty ukrywania świadków katastrofy smoleńskiej są nieuzasadnione

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała w czwartek, że zarzuty Polski, mówiące o ukrywaniu ważnych świadków katastrofy smoleńskiej, są "nieuzasadnione".

Zapewniła też, że Rosja przekazała stronie polskiej wszelkie informacje.

Więcej:Tutaj

Marek Pęk: Przed wyborami przyjrzymy się reprywatyzacji w Krakowie

O tym, w jaki sposób PiS chce wygrać wybory w Krakowie i pokonać urzędującego od 15 lat prezydenta Jacka Majchrowskiego, mówi w rozmowie z Interią senator PiS Marek Pęk.

Broni także reformy sądownictwa: "Społeczeństwo akceptuje te zmiany, dalej nasze poparcie nie słabnie. Mamy więc silny mandat demokratyczny, aby te projekty przyjmować".

Więcej: Tutaj

Australia: Kierowca, który wjechał w tłum, miał problemy psychiczne

Kierowcą samochodu, który w czwartek wjechał w tłum w Melbourne, raniąc 19 osób, jest obywatel Australii pochodzący z Afganistanu.

Wiadomo, że zażywał w przeszłości narkotyki i że ma problemy ze zdrowiem psychicznym - poinformowała policja.

Więcej: Tutaj

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy