Reklama

Reklama

20 marca 2018: Fakty dnia

Krytyka tzw. białej księgi, najnowszy sondaż i gratulacje płynące z USA do Moskwy. Co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie? Oto najważniejsze informacje dnia.

Timmermans: Oczekujemy od Polski konkretnych odpowiedzi

Komisja Europejska oczekuje kroków do przodu, konkretnych odpowiedzi z Polski na rekomendacje ws. praworządności, biała księga ich nie zawiera - oświadczył wiceszef KE Frans Timmermans po wtorkowym posiedzeniu Rady UE, która zajmowała się Polską.

Ministrowie z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Holandii wskazywali z kolei, że porównania do rozwiązań stosowanych w ich krajach, jakie znalazły się w rządowej białej księdze, zawierają błędy lub nieścisłości - przekazały źródła dyplomatyczne PAP.

Więcej tutaj

Reklama

Kantar Public: Spadek notowań rządu i prezydenta Dudy

W marcu możemy zaobserwować spadek notowań rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy, przy jednoczesnej stabilnej ocenie premiera Mateusza Morawieckiego. Zarówno w przypadku prezydenta, jak i rządu, odsetek pozytywnie oceniających spada od początku roku, co jest zbieżne ze spadkiem notowań Prawa i Sprawiedliwości w badaniu preferencji partyjnych.

Więcej tutaj

Trump pogratulował Putinowi

Prezydent USA Donald Trump we wtorkowej rozmowie telefonicznej pogratulował Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich - poinformował Kreml, dodając, że przywódcy omówili kwestię możliwego spotkania.

Więcej tutaj

Szefernaker: Doniesienia mediów to bzdura

Doniesienia mediów o naszej współpracy z instytucjami, które są podejrzane o to, że pracowały na nielegalnych danych Facebooka, to "kompletna bzdura" - powiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, który w 2015 r. odpowiadał za internetową kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

Więcej tutaj

Twórca Nowiczoka: Antidotum nie pomoże

Środek typu Nowiczok, który według Londynu użyty został w ataku na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, poraża system nerwowy w sposób nieodwracalny, nawet podane szybko antidotum nie pomoże w przywróceniu funkcji organizmu - mówi chemik Wił Mirzajanow.

Więcej tutaj

Rosyjskie manewry dzień po wyborach

Rosyjskie siły zbrojne prowadzą ćwiczenia na południu kraju, na okupowanym od 2014 roku ukraińskim Krymie oraz w samozwańczych republikach na terytorium Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej - informuje Radio Swoboda.

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy