Reklama

Reklama

18 maja 2018: Fakty dnia

Na Kubie, tuż po starcie z lotniska w Hawanie, rozbił się samolot pasażerski Boeing 737, a Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała głos w sprawie nagród dla swoich pracowników. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Hanna Gronkiewicz-Waltz o nagrodach dla swoich pracowników

W odniesieniu do informacji o nagrodach przyznanych urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją w latach 2007-2013 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła, że były one wypłacane.

"Nagradzałam pracowników urzędu miasta za pracę i po to, by w urzędzie nie było korupcji" - powiedziała prezydent stolicy.

Więcej informacji czytaj tutaj

Katastrofa Boeinga 737 na Kubie

Krótko po starcie z międzynarodowego lotniska Jose Marti w Hawanie na Kubie rozbił się samolot pasażerski Boeing 737. Na pokładzie maszyny kubańskich linii lotniczych było od 104 do 113 pasażerów - jak podają różne źródła.

Samolot leciał do miasta Holguin na wschodzie Kuby. To pierwszy tak poważny wypadek lotniczy na Kubie od 1989 roku. Przyczyny katastrofy będą wyjaśniane. 

Więcej informacji czytaj tutaj

Reklama

Lech Wałęsa spotka się z protestującymi w Sejmie

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka oficjalnie potwierdził, że w najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie byłego prezydenta Lecha Wałęsy z protestującymi niepełnosprawnymi i ich opiekunami w Sejmie.

Były prezydent chce "porozmawiać z protestującymi". Jak zaznaczył, "wszystkim Polakom zależy na zakończeniu protestu i rozwiązaniu problemu".

Więcej informacji czytaj tutaj

Strzelanina w liceum w stanie Teksas

W piątek rano czasu lokalnego doszło do strzelaniny w liceum w pobliżu Houston w stanie Teksas. Zginęło od 8 do 10 osób. 

Sprawcą był jeden z uczniów. Na konferencji prasowej szeryf Ed Gonzalez poinformował, że napastnik został ujęty przez policję. 

Więcej informacji czytaj tutaj

Wanda Traczyk-Stawska znów przed Sejmem

Uczestniczka powstania warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, ponownie w piątek pojawiła się przed Sejmem, aby spotkać się z protestującymi niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

Tym razem Straż Marszałkowska zaprosiła ją do sejmowego centrum medialnego.

Więcej informacji czytaj tutaj

Siergiej Skripal wyszedł ze szpitala

Jak poinformował w piątek "The Independent" - były rosyjski szpieg Siergiej Skripal opuścił szpital w Salisbury. Spędził tam ponad dwa miesiące po tym, jak 4 marca razem z córka stracił przytomność w parku po kontakcie ze środkiem paralityczno-drgawkowym typu nowiczok.

Więcej informacji czytaj tutaj

Ostrzał w Donbasie. Nie żyje 13-letni chłopiec

Trzy osoby, w tym 13-letni chłopiec, zginęły w wyniku ostrzału wsi Trojicke na wschodzie Ukrainy, którego dokonali prorosyjscy separatyści w Donbasie - przekazał w piątek szef administracji kontrolowanej przez Kijów części obwodu donieckiego Pawło Żebriwski.

Sztab operacji wojskowej połączonych sił zbrojnych Ukrainy w Donbasie oświadczył, że na wieś spadło 15 pocisków.

Więcej informacji czytaj tutaj

11 nowych przypadków zakażenia wirusem ebola

Jak podaje Reuters w piątekmMinisterstwo zdrowia Demokratycznej Republiki Konga poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia wirusem ebola. Poinformowano także o dwóch zgonach, do których mogło dojść w wyniku zakażenia wirusem.

Więcej informacji czytaj tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne