Reklama

Reklama

18 listopada 2016: Fakty dnia

Ponowny pochówek pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, prezydent Łodzi z zarzutami prokuratorskimi, nowe informacje na temat Kajetana P., sprzeciw w sprawie ekshumacji. Zobacz, co jeszcze przyniósł dzień. Prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń z kraju i świata.

Ponowny pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich

O godzinie 19.00 rozpoczął się na Wawelu ponowny pochówek pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

Piątkowa uroczystość ma charakter ceremonii prywatnej. Uczestniczy w niej najbliższa rodzina i współpracownicy Lecha Kaczyńskiego, w tym córka Marta Kaczyńska i brat Jarosław Kaczyński. Na uroczystość przybyli też m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz premier Beata Szydło.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Reklama

Prezydent Łodzi z zarzutami prokuratorskimi

Łódzcy funkcjonariusze CBA prowadzili śledztwo, w wyniku którego w piątek prokuratura postawiła zarzuty obecnej prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej - podało CBA.

Zarzuty dotyczą poświadczenia nieprawdy w dokumentach przy zaciąganiu kredytów i nie są związane z jej działalnością jako prezydenta miasta.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Prezydent Łodzi tłumaczyła się z zarzutów podczas wieczornej konferencji prasowej. Relację znajdziesz TUTAJ

Dalsze przesłuchania ws. Afery Amber Gold

Przed komisją śledczą ds. Amber Gold przesłuchiwany był w piątek prok. Dariusz Różycki, który w latach 2008-2016 stał na czele Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

"Nigdy nie rozmawiałem z premierem Donaldem Tuskiem, nie miałem z nim ani formalnych, ani nieformalnych związków" - powiedział prok. Dariusz Różycki. "Nie jestem kolejnym prokuratorem, który ma amnezję; mam prawo nie pamiętać różnych spraw, które wpływały w tamtym czasie" - tłumaczył w czasie przesłuchania.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Donald Trump wybrał szefa CIA i prokuratura generalnego

Prezydent elekt USA Donald Trump zaproponował senatorowi Jeffowi Sessionsowi objęcie funkcji prokuratora generalnego - poinformowano w piątek.

Stanowisko dyrektora CIA zaoferowano Mike'owi Pompeo a doradcy ds. bezpieczeństwa Michaelowi T. Flynnowi.

Wszyscy trzej stanowili bliskie zaplecze prezydenta elekta.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

PO żąda dymisji Zbigniewa Ziobry

Platforma Obywatelska żąda dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry po publikacji nt. domniemanych nieprawidłowości w finansowaniu Solidarnej Polski.

Według "Newsweeka" w 2013 r. Solidarna Polska za ok. 40 tys. euro przekazanych jej przez europejską partię MELD (Ruch na rzecz Europy Wolności i Demokracji) miała w Krakowie zorganizować "kongres klimatyczny" na 800 osób, który w rzeczywistości miał okazać się konwencją przedwyborczą partii Ziobry.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Sprzeciw w sprawie ekshumacji i zgłoszenia do prokuratury

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło 17 zażaleń, sprzeciwów oraz wniosków o uchylenie decyzji ws. ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Prokuratura od początku stoi jednak na stanowisku, że przepisy Kodeksu postępowania karnego nie przewidują możliwości złożenia zażalenia na decyzję o ekshumacjach.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Nowe informacje na temat Kajetana P.

Jak podała stacja TVN24, Kajetan P. został uznany przez biegłych za niepoczytalnego. Osoba niepoczytalna nie może być sądzona. Jest bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy