Reklama

Reklama

18 grudnia 2017: Fakty dnia

W okolicach Kałuszyna rozbił się polski myśliwiec MiG 29, premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwsze zmiany w Kancelarii Premiera, a sąd uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

Mateusz Morawiecki zmienia ministrów w Kancelarii Premiera

Joanna Kopcińska została nowym rzecznikiem prasowym rządu, szefem gabinetu politycznego premiera mianowano Marka Suskiego, a szefem Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

Zastąpili oni odpowiednio: Rafała Bochenka, Elżbietę Witek i Beatę Kempę.

Więcej informacji czytaj tutaj

Katastrofa polskiego MiG-a 29

Wieczorem z radarów zniknął MiG-29, należący do Polskich Sił Powietrznych. Okazało się, że maszyna się rozbiła. Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki powiedział w TVP, że pilot zaginionego samolotu żyje.

Odnaleziono także wrak maszyny, która runęła na ziemię w okolicach Kałuszyna (woj. mazowieckie).

Więcej tutaj

Reklama

Nowe funkcje ministrów Kempy i Bochenka

Była szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa oraz były rzecznik rządu Rafał Bochenek pozostaną w w randze ministrów.

Morawiecki tłumaczył na poniedziałkowej konferencji prasowej, że nowe role Beaty Kempy i Rafała Bochenka są już określone.

Więcej informacji czytaj tutaj

Sąd uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej

Warszawski sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r., podczas którego uchwalono ustawę budżetową.

Chodzi o posiedzenie Sejmu z 16 grudnia 2016 r. W związku z planami ograniczeń w pracy dziennikarzy w Sejmie oraz wykluczeniem z obrad jednego z posłów PO Michała Szczerby, opozycja rozpoczęła wówczas blokowanie sejmowej mównicy. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, tam też przeprowadzono głosowanie m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Więcej informacji czytaj tutaj

"Izwiestija": Rosja tworzy nową armię

Rosja planuje połączenie lotnictwa morskiego oraz sił obrony przeciwlotniczej swojej Floty Pacyfiku i utworzenie armii, której sztab mieścił się będzie na Kamczatce - podał w poniedziałek dziennik "Izwiestija", powołując się na źródło w ministerstwie obrony.

Gazeta relacjonuje, że w składzie nowej struktury znajdą się jednostki lotnictwa, wojsk rakietowych i radiotechnicznych. Armia tworzona będzie w oparciu o rozlokowany w Jelizowie, nieopodal Pietropawłowska Kamczackiego, 137. pułk lotnictwa oraz również tam stacjonującą 53. dywizję obrony przeciwlotniczej.

Więcej informacji czytaj tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje