Reklama

Reklama

18 czerwca 2018: Fakty dnia

Minister rolnictwa podał się do dymisji, a Donald Tusk zapowiada pozew przeciwko Patrykowi Jakiemu. Co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie?

Minister rolnictwa podał się do dymisji

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, ze względów osobistych, złożył rezygnację ze stanowiska. "Minister Jurgiel dzielnie pomagał rolnikom" - powiedziała rzeczniczka rządu.

Według medialnych doniesień, nowym szefem resortu rolnictwa miałby zostać poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski, który obecnie jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa.

Więcej tutaj

Wyniki referendum ws. budowy CPK

Mieszkańcy gminy Baranów w powiecie grodziskim w niedzielnym referendum zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Reklama

Na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 proc. uczestników głosowania odpowiedziało "nie". Frekwencja wyniosła ok. 47 proc.

Więcej tutaj

Zatonął prom z ok. 80 osobami

Pasażerski prom z około 80 osobami na pokładzie zatonął w poniedziałek na jeziorze Toba na północy Sumatry w Indonezji. Władze potwierdziły śmierć jednej osoby. Jak dotąd odnaleziono 19 żywych pasażerów - podały indonezyjskie władze.

Więcej tutaj

PO traci senatora

Senator Jan Filip Libicki zrezygnował z członkostwa w PO w geście solidarności z trojgiem posłów, którzy w styczniu zostali wykluczeni z partii po głosowaniach nad projektami w sprawie aborcji.

Więcej tutaj

Tusk pozywa Jakiego

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk kieruje do sądu pozew przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu w związku z wpisem po meczu Niemcy-Meksyk - poinformował w poniedziałek mec. Roman Giertych.

Wpis przedstawiał zapłakanego Tuska, który rzekomo rozpaczał po przegranej Niemców w meczu z Meksykiem. Zdjęcie pochodziło z pogrzebu partyjnego kolegi Tuska.

Więcej tutaj

Włosi przeprowadzą spis Romów

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini zapowiedział w poniedziałek, że wkrótce przeprowadzony zostanie spis Romów.

Dokonywanie spisu na podstawie pochodzenia etnicznego jest nielegalne - mówią obrońcy praw mniejszości.

Więcej tutaj

Czym jest Nowoczesna Teoria Pieniądza?

Polecamy tekst naszego redakcyjnego kolegi Michała Michalaka, który przyjrzał się tzw. Nowoczesnej Teorii Pieniądza. Wyjaśnia ona dlaczego nigdy rządowi nie zabraknie pieniędzy.

"Magiczne drzewo, na którym rosną pieniądze, jednak istnieje? - Państwo z własną, suwerenną walutą nigdy nie zbankrutuje, a podatki wcale nie są po to, by rząd miał pieniądze na wydatki - głosi Nowoczesna Teoria Pieniądza. MMT (Modern Monetary Theory) to jeden z najgorętszych obecnie towarów na rynku ekonomicznych idei" - pisze Michał.

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy