Reklama

Reklama

17 kwietnia 2018: Fakty dnia

Co przyniósł dzień? Prezentujemy najważniejsze informacje z kraju i świata.

Atak na bazę lotniczą w Hims? Sprzeczne doniesienia

Wiele obiektów syryjskiej armii, w tym bazy lotnicze, zostało zaatakowanych w nocy z poniedziałku na wtorek pociskami rakietowymi - podały syryjskie media państwowe. Z kolei niemiecka agencja dpa, powołując się na syryjskie koła wojskowe, podała że to fałszywy alarm spowodował uruchomienie syryjskiego systemu obrony przeciwlotniczej.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka silne eksplozje słychać było w pobliżu bazy lotniczej Szajrat w prowincji Hims w środkowej części kraju oraz w okolicy Damaszku, gdzie znajdują się dwie inne bazy syryjskich sił powietrznych.

Reklama

Więcej na ten temat tutaj

Śpiewak wystartuje w wyborach w Warszawie

Jestem gotowy, by wystartować w wyborach w Warszawie. Poprze mnie Partia Razem, Inicjatywa Polska, ruchy miejskie i stowarzyszenia - powiedział wtorkowej "Rzeczpospolitej" prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak.

Więcej na ten temat tutaj

Marek Zagórski zostanie ministrem cyfryzacji

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji.

Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował resortem cyfryzacji. Nadzór nad tym resortem sprawuje obecnie premier Morawiecki. 

Więcej na ten temat tutaj

Agencja PR zajmie się wizerunkiem Polskiej Fundacji Narodowej

Mająca dbać o wizerunek Polski za granicą Polska Fundacja Narodowa zatrudniła agencję PR, by ta zajęła się naprawą wizerunku samej fundacji - poinformował Polsat News.

Zasilana milionami złotych ze spółek skarbu państwa Polska Fundacja Narodowa nie ma dobrej prasy. Zaczęło się od kontrowersyjnej kampanii billboardowej "Sprawiedliwe sądy", która, jak wskazywano, niewiele miała wspólnego z promowaniem Polski na świecie. Fundacji zarzucano, że nie potrafiła odpowiednio zareagować na kryzys polsko-izraelski. Ostatnio natomiast PFN przegrała proces z dziennikarzem, któremu odmówiła dostępu do informacji publicznej. Z krytyką spotkało się również zakupienie francuskiego jachtu za pięć milionów złotych.

Więcej na ten temat tutaj

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej

Decyzje polskich władz ws. zwiększonej wycinki w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE - orzekł we wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, wskazując, że nie mogą być one uzasadnione bezprecedensową gradacją kornika drukarza.

Wyrok, który kończy spór ciągnący się od 2016 r., został wydany przez Wielką Izbę Trybunału składającą się z 15 sędziów. Od orzeczenia nie ma odwołania. 

Więcej na ten temat

Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku w Rzezawie

Zarzut zabójstwa rowerzysty i usiłowania zabójstwa kolejnych czterech osób postawi we wtorek prokuratur 52-letniemu Robertowi R., który w niedzielę w Rzezawie wjechał w grupę rowerzystów i pieszych - poinformował PAP prok. Mieczysław Sienicki z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Przedstawienie zarzutów i przesłuchanie podejrzanego odbędzie się we wtorek w szpitalu psychiatrycznym w Krakowie, dokąd sprawca trafił po wypadku. Lekarze zdecydowali, że mężczyzna nie może zostać przewieziony do prokuratury. Jak ustaliła prokuratura, leczył się on psychiatrycznie.

Więcej na ten temat

Zachodniopomorskie: Wypadek autobusu z dziećmi

Autobus przewożący ponad 20 dzieci zderzył się we wtorek po południu z ciężarówką na DK 37 w miejscowości Słowino (woj. zachodniopomorskie) - poinformował PAP rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak.

Jak podało Radio Szczecin, podczas reanimacji dwóch osób nie udało się uratować. Nie żyją kobieta i mężczyzna. Co najmniej 19 osób - w tym dzieci - zostało rannych. Autobus wypadł z drogi, a TIR zablokował przejazd. 

Więcej na ten temat


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy